E-SHOP MAXXWIN
Katalog produktů

Křišťálově čistý kreatin v tabletách

Datum: 20.10.2013   Zobrazeno: 3916x

Na trhu se nachází celá řada suplementů, o kterých se vedou různé spory o jejich účinnosti, ale mezi ně rozhodně nepatří doplňky stravy postavené na bázi kreatinu. Kreatin patří mezi řadu ověřených suplementů, jejichž prospěšné a vynikající účinky ve fitness jsou jednoznačně prokázány.


O kreatinu toho bylo již napsáno mnoho, proto se nebudeme opakovat, ale raději bychom chtěli poukázat na jednu z možných forem jeho podávání. Na trhu můžeme najít kvalitní český produkt Creatine MAXX 1000, který právě v tabletách nabízí vysoce čistý a 100% mikronizovaný kreatin monohydrát. Zde se nabízí otázka, proč v tabletách, vždyť kreatin se běžně podává v rozpustném prášku. Odpovědi jsou vcelku jednoduché. Jedním z důvodů je docela nepříjemná chuť kreatinu, která některým sportovcům vadí, ale podstatnější důvod je, že kreatin se musí po rozmíchání ve velice krátké době vypít, jinak se vytrácí jeho účinnost. Posledním důvodem užití tablet je daleko snazší a přesnější dávkování kreatinu.


Creatine MAXX 1000 240 tablet

Kreatin monohydrát v tabletách

V každé tabletě Creatine MAXX 1000 naleznete 1000mg toho nejčistšího kreatinu monohydrát. 


Creatine MAXX 1000 dostání u nás v e-shopu se slevou 10%


Sportovci vyhledávají kreatin z důvodu podpory síly a výbušné energie, pro tvorbu čisté svalové hmoty a pro rychlou regeneraci. Ano, kreatin zvyšuje fyzickou výkonnost při po sobě jdoucích krátkodobých intervalech vysoce intenzivního fyzického výkonu, ale příznivého účinku se dosáhne při přívodu min. 3g kreatinu denně.


Dávkování kreatinu


Na základě posledních studií je doporučeno dávkovat kreatin v množství 3 až 6 gramů denně po dobu 6 až 8 týdnů. Po této době se doporučuje užívání kreatinu přibližně na jeden měsíc přerušit, hovoříme o tzv. kreatinových cyklech.


S čím kreatin kombinovat a čemu se raději vyhnout


Všeobecně známá je kombinace kreatinu a proteinů (např. CFM ProWHEY 70, WINMAXX Protein 80, ProMaxx Protein 90), která je velice vhodná a běžná. Další
téměř nutnou kombinací pro správnou a účinnou funkci je užití kreatinu souběžně s cukry s vysokým indexem GI. Během dne se doporučuje např. glukopur,
ale po tréninku je vhodné spíše použít kvalitní gainer, např. MAXX GAIN 15 nebo WHEY MAXX GAIN 30. Mezi velice vhodnou kombinaci rovněž patří hojně užívané aminokyseliny BCAA - větvené aminokyseliny. Jedná se o esenciální – základní aminokyseliny (L-leucin,  L-isoleucin, L-valin), které tvoří třetinu svalových bílkovin. (např. BCAA Strong Formula nebo Extreme BCAA Pro 4:1:1).
    
Nesmíme však opomenout ještě jednu velice podstatnou a daleko méně známou kombinaci, kterou je užívání kreatinu a HMB (beta hydroxybeta methylbutyrát),
který je mezi sportovci znám jako jeden z nejsilnějších a zároveň bezpečných přírodních stimulantů, které se užívají zejména pro nárůst svalové hmoty.


3g HMB denně + 3 týdny intenzivního tréninku = 3x větší přírůstek svalů + 2x větší nárůst síly


Pro jeho skvělé výsledky, docházelo k neustálému zvyšování dávek HMB. Avšak při neustálém zvyšování dávek HMB již více nedocházelo k nárůstu výsledků. Řadou studií bylo potvrzeno, že lidskému organismu postačuje dávka okolo 3g HMB denně. Řešení se nabízí v užívání HMB společně s kreatinem, protože právě kreatin zvyšuje účinnost HMB.


HMB MAXX 1500 - Oblíbený výrobek mezi sportovci, kteří chtějí svalovou hmotu a sílu.Nyní se pojďme podívat, s čím není vhodné kreatin užívat. Je důležité si uvědomit jednu z hlavních funkcí kreatinu, kterou je schopnost vázat vodu, proto je zcela kontraproduktivní užívat jej s diuretickými látkami, což jsou takové látky, které navozují zvýšenou diurézu (vylučování) vody.  Mezi diuretika patří např. kofein (nebojte, ranní kávička Vám neuškodí), diuretické čaje, alkohol a celá řada dalších. Kreatin z důvodu stability nemá v oblibě příliš kyselé prostředí, proto není doporučeno prášek rozpouštět nebo tablety zapíjet např. citronovou šťávou.