Košík

5 tipů pro zlepšní imutiny 

08. leden 2021   Pavel Křivan
5 tipů pro zlepšní imutiny, které můžete snadno splnit

Dýchejte, vědomě!
Vědomé dýchání a dechová cvičení jsou důležitá pro regulaci energie a stresové zátěže. Můžete tak nejen zlepšit bdělost a mentální výkon, ale také snížit hladinu stresových hormonů a uvažovat tak jasněji. Začněte jednoduchým prohloubeným dýcháním, při kterém se 4 vteřiny nadechujete nosem dolů do břicha a 4 vteřiny pozvolna vydechujete ústy po dobu 3 minut.


Otužujte se.
Otužování, například formou studené sprchy, má pozitivní vliv nejen na posílení imunitního systému, ale také na celkové zlepšení pohody, a to díky vyplavení endorfinů. Důležitým pravidlem pro úspěšné otužování bez rizika prochladnutí je, že vám před ani po proceduře nesmí být zima!


Procházejte se v přírodě.
Není nad to věnovat se pár desítek minut denně chůzi, nejlépe někde v lese. Zvýšíte energetický výdej, okysličíte mozek a ulevíte si od bolestí zad. Máte-li možnost, jeďte během dne někam za město, kde není příliš velký hluk, a ujděte pár kilometrů dynamickou chůzí.


Dostatečně spěte.
Potřebná doba spánku je velmi individuální, nicméně 7 až 9 hodin kvalitního spánku vám zajistní optimální funkci imunitního systému a centrální nervové soustavy. Spěte ve vyvětrané místnosti, 3 hodiny před spaním nejezte a hodinu před spaním eliminujte škodlivé modré světlo z obrazovek a displejů.


Zajistěte přísun vitaminů C a D!
A konečně, pro nezdolatelnou imunitu je důležitý dostatek vitaminů C a D. Zatímco vitamin C je obsažen v ovoci a zelenině, vitamin D pak nalezneme spíše v živočišných produktech. Dostatečný přísun těchto dvou vitaminů zajistíte, vedle pestré stravy, také pomocí výživových doplňků od Revixu. Ten nabízí Vitamin C obohacený o účinné látky z rostlin Camu camu a Cistus incanus, které pomáhají v boji s viry a bakteriemi.
Vitamin D je stěžejní pro optimální funkci imunitního systému a v zimních měsících jeho potřeba navíc razantně stoupá! Jelikož se jedná o vitamin rozpustný v tucích, zakomponovali jsme jej do rybího oleje s vysokým obsahem omega 3 nenasycených mastných kyselin spolu s vitaminem K a E pro tu nejlepší možnou vstřebatelnost a využitelnost vaším organismem! Oba produkty naleznete v naší zelené řadě REVIX 

Zdroje:
Martens, P. J., Gysemans, C., Verstuyf, A.,Mathieu, A. C. (2020). Vitamin D's Effect on Immune Function. Nutrients, 12(5), 1248. https://doi.org/10.3390/nu12051248
Carr, A. C.,  Maggini, S. (2017). Vitamin C and Immune Function. Nutrients, 9(11), 1211. https://doi.org/10.3390/nu9111211

Tagy: Vitamin C, OMEGA 3 + D3 K2 E, Imunita, vitalita a zdraví
Sdílet: