Košík

A zase ten COVID... 

04. leden 2021   Petr Svačina
A zase ten COVID... Jak se zachovat v dobách omezených?

…jakoby to snad nemělo nikdy skončit. Obchody se stále dokola zavírají, otevírají, omezují, až už se v tom člověk začne ztrácet. Nechci zde dnes řešit obecné důsledky této COVIDové situace, opatření a už vůbec ne politickou stránku a správnost nařízení. Chci se na tuto problematiku podívat obecně pohledem „uživatele – občana“, který tomuto musí čelit. A protože se pohybujeme ve fitness oblasti, podíváme se na takového klasického „občana-fitnesáka“, kterých mám kolem sebe skutečně mnoho a tak mám tak trochu i nějaký vzorek názorů a „řešení“, na kterých se dá stavět.

 

Pojďme se tedy podívat na to zásadní, co mě, jakožto „občana-fitnesáka“ trápí. Samozřejmě, zavřená fitnesscentra, která se tu a tam na chvíli otevřou, pak zase zavřou a pravidelní cvičenci z toho nemají div absťák. Dobrá rada nad zlato, že, cvičit se dá i doma. Samozřejmě, tak snadné to není, chybí prostor, vybavení, motivace. V tomto mohu osobně doporučit nákup drobného domácího vybavení, jako je například závěsný systém TRX či cvičící gumy. S tím se dá poměrně dobře zařádit a alespoň trochu tělo protáhnout. A pak už je to o každém z nás, najít si trochu času a hecnout to i doma. Takový TIP, zkuste si například udělat kliky a dřepy za minutu. Kolik jich uděláte?? Pište do komentářů :-) Věřím, že i tyto 2 intenzivní minuty vás pořádně zadýchají a zabolí.

Během první vlny se dalo poměrně dobře protáhnout na venkovních hřištích, tato možnost je nyní trochu omezena s ohledem na počasí, ale i tak, když okolnosti dovolí, doporučuji to nezatracovat, teple se obléct a tu a tam se někde přitáhnout. Nezapomeňte na pevné zdraví a trochu podpořit imunitu, což koneckonců není žádná novinka – to bychom měli dělat stále a o to spíše v zimních měsících. Dobrým pomocníkem Vám může být komplexní multivitamínový a multiminerální doplněk MAXXWIN MULTI VITAL SPECTRUM SPORT.

 

 

Velmi často je ve spojení s pandemií COVID spojován vitamín D, konkrétně D3, který je charakteristický svým protizánětlivým a imunitním účinkem. Z naší nové řady produktů REVIX, kterou jsme na trh hrdě uvedli koncem minulého roku, byste tak neměli pominout právě REVIX OMEGA 3 D3 K2 E. Nízká hladina vitamínu D3 v naší zeměpisné oblasti je dlouhodobě známa a tak skutečně není, nač čekat.

 

Co však mnoho sportovců trápí a co je důsledkem nedostatečného a nepravidelného sportování, je samozřejmě naše forma, zejména pak nabírání kil. Nabírání neaktivní hmoty, tedy zpravidla tuků, podpořené vánočními svátky a cukrovím. Doporučení opět není objevné ani převratné. Pravidelný pohyb! Třebaže jiný, než který bychom preferovali, neztratit ponětí o stravě, o tom, kolik a kdy toho sníme a kolik si toho můžeme dovolit. Chcete-li si pochutnat a dojíst vánoční cukroví, schovejte si to alespoň po nějaké fyzické námaze a ideálně to do sebe nenaházejte vše najednou :-)

Snahu více spalovat, shazovat a formovat pak můžete podpořit kvalitním spalovačem MAXXWIN THERMAXX FAT BURNER. Díky obsaženým přírodním látkám zvyšujícím termogenní efekt budete vydávat během cvičení více energie. Zejména pro muže pak může na podporu motivace a kvalitního tréninku pomoci stimulant MAXXWIN ANABOLIC BOOSTER s unikátní účinných kombinací látek.

 

 

Shrnuto podtrženo, omezení, která kolem nás jsou a patrně budou, bohužel a samozřejmě zasáhnou téměř každého, ale je jen na nás, jakým způsobem se k tomu postavíme. A budu-li já, jako „občan-fitnesák“ sedět doma, čekat až otevřou fitka a k tomu dojídat vánoční cukroví, dost pravděpodobně nejen, že ze sebe nebudu mít dobrý pocit, ale hlavně mi to moc neprospěje. Nebojte se tedy experimentovat, zkusit něco nového, vrátit se k tradičním dřepům, lehkému běhání a vyhledávat možnosti, kde si budete moci „zasportovat“. Můžete jít po schodech pěšky místo výtahu? Můžete dvě zastávky jít pěšky místo svezení autobusem?

Za tým MAXXWIN přeji krásný a úspěšný rok 2021.

Autor: Petr Svačina – výživový poradce, trenér fitness a aktivní sportovec.

Tagy: COVID, Multivital chelated spoort, Thermaxx Fat Burner, Anabolic Booster, Omega 3 + D3 K2 E
Sdílet: