Košík

Benefity chlorelly 

08. leden 2021   Pavel Křivan
Některé benefity chlorelly, o kterých jste možná nevěděli

Chlorella je zelená jednobuněčná řasa, která se celosvětově využívá jako doplněk stravy, a to například díky četnému obsahu živin a vitamínů, včetně D a B12, které v rostlinných zdrojích potravy obvykle chybí. Chlorella obsahuje rovněž větší množství železa než jiné potraviny pocházející z rostlinných zdrojů.
Zajímavé je ovšem to, že suplementace chlorelly vykazuje různé farmakologické aktivity, včetně imunomodulačních, antioxidačních, antidiabetických, antihypertenzivních a antihyperlipidemických účinků. Jinými slovy, její užívání, jakožto doplňku výživy, se v kombinaci s optimálně nastaveným životním stylem prokazatelně pozitivně podepíše na vaší imunitě a pomůže vám při léčbě či prevenci diabetu, vysokého krevního tlaku a vysokého cholesterolu. Tyto příznivé účinky jsou způsobeny unikátní kombinací obsažených živin a antioxidačních sloučenin.

  • Bohatství živin: Chlorella obsahujhe bílkoviny, vlákniny, vitamínů a minerálů. Obsahuje také vitamíny B, železo, omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty.
  • Detoxikace: Jako anitoxidant pomáhá odstraňovat toxiny z těla. To může zahrnovat těžké kovy a jiné škodlivé látky, které se mohou hromadit v organismu.
  • Podpora imunitního systému: Některé studie naznačují, že chlorella může podporovat imunitní systém a pomoci v boji proti infekcím.
  • Antioxidační vlastnosti: Chlorella obsahuje antioxidanty, které mohou pomoci bojovat proti poškození buněk způsobenému volnými radikály.
  • Podpora hubnutí: Některé studie naznačují, že chlorella může pomoci při hubnutí tím, že podporuje metabolismus a kontroluje chuť k jídlu.
  • Podpora trávení: Vláknina obsažená v chlorelle může pomoci podporovat zdravé trávení a regulaci stolice.
  • Snížení hladiny cholesterolu: Některé výzkumy naznačují, že chlorella může přispět k snížení hladiny cholesterolu v krvi.
  • Energie a vitalita: Díky obsahu bílkovin, vitamínů a minerálů může chlorella přispívat k celkové vitalitě a energii.


Chlorellu jsme pro vás připravili v kapslové formě, abyste si nemuseli lámat hlavu s tím, jak zamaskujete její chuť, která vám nemusí zrovna lahodit.

K dostání je na našem e-shopu.

CHLORELLA - 90kapslí

Zdroj:
Bito, T., Okumura, E., Fujishima, M., Watanabe, F. (2020).

Potential of Chlorella as a Dietary Supplement to Promote Human Health. Nutrients, 12(9), 2524. https://doi.org/10.3390/nu12092524

Tagy: chlorella, řasa, detoxikace organismu
Sdílet: