Košík

EAA – aminokyseliny, které potřebujete! 

22. červen 2021   Petr Svačina
EAA – to jsou nepostradatelné základní aminokyseliny, které rozhodně potřebujete!

…ten nadpis není přehnaný. Zkratka EAA znamená Essential Amino Acids, což jsou česky řečeno esenciální, tedy tzv. nepostradatelné, aminokyseliny. Nepostradatelné znamená, že si je naše tělo, jako některé jiné další aminokyseliny, neumí samo syntetizovat (vyrobit) a je nutné je tak do těla dostávat z potravy. Běžně se tak děje pestrou a vyváženou stravou, ale pokud strádáme či máme vyšší fyzické nároky, je na místě zauvažovat o jejich přímém doplnění právě v podobě doplňku stravy.

 Trocha teorie… O BCAA slyšel snad téměř každý. Jedná se o 3 esenciální aminokyseliny – Leucin, Isoleucin a Valin, které naše tělo v případě získávání energie z bílkovin, tzv. proteolýze, spotřebovává jako první. Proto je také, zejména jako ochranu svalů, tak často vídáme a využíváme. Nicméně existuje tzv. Rubnerův zákon o limitní aminokyselině, které říká, že tělo využije pouze tolik esenciálních aminokyselin, kolik je nejméně zastoupená esenciální aminokyselina. Zjednodušeně řečeno, je v ideálním případě potřeba doplňovat všechny esenciální aminokyseliny, aby je naše tělo všechny využilo tak, jak potřebuje. Proto je také velmi důležité a zásadní jejich vzájemné zastoupení a poměry. A s ohledem na nabídku trhu tomu i tento trend odpovídá. EAA se dostávají do popředí zájmu a já osobně si myslím, že oprávněně.

O to spíše, když se jedná o MAXXWIN EAA. Skvěle vyvážený poměr aminokyselin odpovídající složení kosterního svalstva, navíc s výtečnou chutí čtyř oblíbených příchutí. K doslazení je použita pouze ověřená tradiční sukralóza a použity jsou také výhradně přírodní barviva.

Proč tedy volit EAA od MAXXWIN?

  • Chrání svalovou hmotu
  • Ideální poměr všech esenciálních aminokyselin
  • Slazeno pouze sukralózou
  • Použita pouze přírodní barviva
  • Skvělá chuť
  • Na výběr ze čtyř atraktivních příchutí

 

Vyzkoušejte „upgradované BCAA“ a získáte tak nového sparing partnera do Vašeho tréninku. Trénujte NAPLNO, trénujte s MAXXWIN!

Autor: Petr Svačina – obchodní manažer MAXXWIN, výživový poradce, fitness trenér a aktivní sportovec.

Tagy: EAA, aminokyseliny, BCAA
Sdílet: