Košík

INOSIN – POPADNĚTE DRUHÝ DECH! 

03. březen 2021   Petr Svačina
INOSIN – POPADNĚTE DRUHÝ DECH!

Protein, gainer, kreatin, BCAA, … A pořád dokola. Tyto produkty už jste viděli stokrát, slyšeli o nich tisíckrát… My tu teď ale máme jeden, který možná tak známý není, a přitom by si to určitě zasloužil. Jedná se o INOSIN.

Pod tímto názvem se nachází nukleosid, tedy sloučenina nukleové báze a sacharidu. Buďte v klidu, ani já nejsem z těchto chemických popisů příliš moudrý, ale co je zásadní informací o INOSINU, že zcela právem je často označován právě za „druhý dech“. INOSIN se standardně vyskytuje v našem těle a je využíván při tvorbě ATP, tedy adenosintrifosfátu, jako okamžitý zdroj energie. Působí příznivě na přenos kyslíku krvinkami krevním řečištěm, jinými slovy podporuje okysličování svalů, oddaluje únavu a svalovou bolest (známou jako zakyselení svalů) a prodlužuje tak možnost a intenzitu tréninku. INOSIN od MAXXWINu je navíc v kombinaci s ARGININEM, což synergicky podporuje výše uvedené účinky, protože ARGININ rozšiřuje cévy a umožňuje tak lepší proudění krve krevním řečištěm.

Navíc, což je velmi aktuální, v souvislosti s onemocněním COVID-19, se mnoho lidí obecně shoduje na tom, že mají po prodělání nemoci ztížené dýchání. Dýchá se hůře, mělčeji, rychleji se zadýchávají a výkon, nejen ten sportovní, pak samozřejmě klesá. V návaznosti na toto je třeba si říci, že právě VO2MAX, je ukazatelem naší aerobní výkonnosti. VO2MAX nám říká, kolik je naše tělo schopno využít kyslíku během fyzické aktivity, zejména jako je běh, cyklistika či plavání. Definováno je pak jako množství spotřebovaného kyslíku v mililitrech na kilogram tělesné hmotnosti za minutu.

Shrnuto podtrženo, INOSIN WITH ARGININE je dle mého názoru právem nazýván „druhý dech“.

  • Zvyšuje přenos kyslíku v těle
  • Tvrdší a vyšší sportovní výkony
  • Zvyšuje kapacitu červených krvinek
  • Zlepšuje svalový výkon
  • Podporuje rozšíření cév
  • Oddaluje únavu svalů a zajišťuje delší trénink

 

Já osobně jej, jako poměrně aktivní sportovec, užívám a pociťuji velmi pozitivní účinky. Rozhodně doporučuji v záplavě všech sportovních doplňků tento nepřehlížet, možná budete překvapeni! Takže připravit na pěkné počasí, pozooor, ...

zdroj: pexels.com

 

Autor: Petr Svačina – výživový poradce, fitness trenér a aktivní sportovec.

Tagy: inosine with arginine, aerobní, vytrvalost, běh, sport, dech, anabolizéry a stimulanty
Sdílet: