Košík

Ladíme formu s MAXXWIN! 

26. leden 2022   Petr Svačina
Ladíme formu s MAXXWIN! Podíváme se společně na to, jak toho snáze dosáhnout?

Leden je za námi a začíná 2. měsíc roku 2022. Těch dvojek je tam poměrně hodně, a proto byste se VY měli snažit být jedničkou. A MAXXWIN Vám k tomu pomůže.

Leden, jak to tak každoročně bývá, patří tzv. „ledňáčkům“, tedy lednovým sportovcům, kteří se snaží dostát svému novoročnímu předsevzetí nebo je vlastní sebevědomí dožene cvičit do fitka, běhat do parku, plavat do bazénu, cvičit jógu, na liposukci, k plastickému chirurgovi, … No, předsevzetí a možností, co se sebou začít zrovna od onoho 1.1. dělat je mnoho a bohužel jen málokdo tomu dostojí a 1.2. už je vše ve starých kolejích, nebo jinak, nebo zkrátka nijak.

V našem článku bych rád shrnul pár bodů, které by Vás mohly zajímat a motivovat vydržet nejen do 1.2., ani do léta, ale zkrátka si nastavit nové návyky a nové zájmy, které nejen že budou pro vaše tělo i mysl prospěšné, ale budou Vás i bavit.

 

Nejčastěji se po Novém roce setkávám s předsevzetím zhubnout, případně tvarovat a spíše v menšinových případech pak bývá cílem nabírání svalové hmoty. Tak či tak je nejprve dobré si vytyčit pár bodů a za těmi si jít.

 

Jaký je můj cíl, má motivace.

Cílem pro většinu tedy bude shodit přebytečná kila. Je potřeba si uvědomit kam přesně se chci dostat, že to není pouze o číslu na váze, a jak toho dosáhnout, aby to bylo udržitelné.

Kam přesně se chci dostat nám může napovědět naše minulá, aktuální, nebo vytoužená hmotnost. Ruku v ruce s tím pak jdou ale také centimetry, které mnohdy napoví daleko více. Bývá poměrně častým jevem to, že pokud někdo začne sportovat, i opticky se začne tvarovat, na váze může klidně i něco nabrat a celé snažení je pak zaměřením pouze na hmotnost trochu demotivující. Přeměřením správných partií vždy stejným metrem a na stejném místě určitě neuděláte chybu a doporučuji brát na měření zřetel. Standardní partie pro měření bývají stehna, boky, pas, hrudník a také obvod paží. Dále je pak dobré přeměřit si i obvod zadku. Mimochodem, poměr mezi pasem a boky se nazývá WHR a udává dle WHO (světová zdravotnická organizace) míru rizika spojenou s ukládáním tuku v těle. Tedy to, kam se chceme dostat, by mělo mít zdravotní efekt (WHR), psychologický efekt (cítit se lépe) a optický efekt (lépe vypadat). Jedno s druhým pak úzce souvisí.

A jak toho dostáhnout? V první řadě si určit aktivitu, která mě baví nebo by mě mohla bavit. Mám k ní tedy potřebné předpoklady a možnosti – časové, technické i finanční. To vše by nám mělo umožnit u dané aktivity setrvat. Skvělým pomocníkem nám v tomto může být buď kolektivní sport, a / nebo nějaký sparing partner. Další skvělou motivací by nám mělo být to, že pokud u toho vydržíme, měli bychom brzy pozorovat výsledky. Zde je opět nanejvýš důležité si kromě správného sportu určit správnou intenzitu. V rámci hubnutí bychom měli volit spíše lehčí až středně těžkou aktivitu (rychlá chůze, běh, kolo, plavání) s převahou v aerobním pásmu, kde budeme schopni danou aktivitu provádět hodinu i déle a s dechem bychom během ní měli být schopni stále plynule mluvit. Dobrou variantou je pak aerobní aktivita navazující na nějakou spíše silovou anaerobní (zpevňující fitness cvičení), kterou organismus „nastartujeme“.

Nesmíme pak zapomenout na správně složenou a fázovanou stravu, která je (nebo by měla být) nezbytnou součástí běžného života, stejně jako přiměřená fyzická aktivita. Je dnes mnoho možností, jak si změřit či spočítat svůj energetický denní výdej a rozložení makronutrientů (bílkoviny, tuky, sacharidy). Zpravidla se bude jednat pouze o orientační hodnoty, ale nám postačí, stejně jako měření na diagnostické váze, která nám zastoupení makronutrientů v těle může naznačit – vždy se však važte za podobných podmínek a na stejné váze. Obecně platí, že chceme-li redukovat hmotnost, ubíráme energii, a tedy množství, na sacharidech. Důraz klaďte dále také na vitamíny a minerální látky, které jsou nezbytné pro správnou funkci metabolismu a využití právě makronutrientů.

Zde si dovolím doporučit vhodné produkty, které byste neměli opomíjet a které Vám mohou pomoci zlepšit zdraví a kondici nejen v rámci sportování, ale i v běžném životě. Mezi základní doplňky stravy určitě patří MAXXWIN MAGNESIUM TRIPLE COMPLEX – magnézium v těch nejkvalitnějších a nejlépe vstřebatelných formách. O účincích magnézia na lidský organismus se ve stručnosti můžete dozvědět třeba zde. Dále REVIX OMEGA 3 D3 K2 E – komplex nenasycených mastných kyselin a esenciálních vitamínů rozpustných v tucích, v čele s velmi silným protizánětlivě a antioxidačně působícím vitamínem D3. No a v našem hubnoucím snažení nám pak mohou pomoci produkty z kategorie spalovačů, kde můžeme vybrat buď nějaký jedno či dvousložkový s hlavním zastoupením nějaké termogenní či lipolitické látky (nejběžněji  L-CARNITIN nebo SYNEFRIN), a nebo komplexní, jako je třeba MAXXWIN THERMAXX FAT BURNER.

Vším výše zmíněným bychom si měli nastavit ideální podmínky pro naši snahu a jak už bylo řečeno, jakmile budou vidět výsledky (a ony dodržením výše popsaného brzy vidět budou), pak by nás to mělo dostatečně motivovat si tento v dnešní době tolik upozaďovaný a zdraví prospěšný návyk zachovat.

Pokud by Vás napadla jakákoliv otázka ohledně cvičení, stravy či suplementace, využít pak můžete naši MAXXWIN PORADNU.

 

Autor: Petr Svačina – obchodní manažer MAXXWIN, výživový poradce, fitness trenér a aktivní sportovec.

Tagy: Thermax fat burner, OMEGA 3 + D3 K2 E, Magnesium triple complex, Synephrine, spalovače tuku
Sdílet: