Košík

Měníme tuk v energii s L-Carnitine 180.000 

06. září 2017   MAXXWIN
Pozitivní účinky karnitinu a jeho využití při spalování tuků a rekci váhy

Rádi bychom Vám představili nový produkt od MAXXWIN NUTRITION - vylepšený a daleko silnější L-CARNITINE LIQUID který najdete v našem shopu pod kategorií REDUKCE VÁHY.

Redukce váhy, nebo spíše redukce tělesného tuku provází sportovce, ale i nesportovce po většinu života. Cílem redukce může být vyrýsování svalů pro soutěž tzv. svalová definice nebo vylepšení postavy třeba do plavek, ale také boj s nadváhou či nebezpečnou obezitou. Nelze hovořit o redukci tuku resp. přeměně tuku v energii, abychom nezmínili látku L-Carnitin (karnitin), byť to zní trochu exoticky, našemu tělu je to látka vlastní, jelikož si ji získává samo z esenciálních aminokyselin za účasti vitaminů a železa. V přírodní formě jej můžeme nalézt v červeném mase, v kravském mléce a v nepatrném množství ve vejcích.  Zde se nabízí otázka, zda si s vlastní výrobou karnitinu stačíme, jelikož spotřeba karnitinu stoupá s fyzickou aktivitou. Pokud tedy nesportujeme, tak s L-Carnitinem vyrobeným a získaným z potravy plně vystačíme. Pokud však žijeme aktivně, sportujeme nebo se snažíme o aktivní redukci nadváhy, je téměř nutností L-Carnitin pravidelně doplňovat. Pro správný účinek je nutné karnitin užívat pravidelně a dlouhodobě, nejméně po dobu tří týdnů v minimální dávce 1000mg a více. Značnou výhodou při užívání této kouzelné látky je, že není návyková, pokud však nepočítáme návyk na její blahodárné účinky, na které upozorňuje celá řada odborných článků a studií.

 Pozitivní účinky karnitinu

 • pozitivně působí na srdeční činnost
 • zvyšuje výkonnost a svalovou sílu
 • zlepšuje regeneraci po tréninku
 • zlepšuje činnost jater
 • zvyšuje plodnost u mužů
 • působí jako antioxidant
 • nepřímo zvyšuje mozkovou činnost
 • snižuje tvorbu kyseliny mléčné
 • souvisí s činností štítné žlázy, která reguluje tvorbu energie

 

Odborná literatura uvádí ještě mnohem více pozitivních vlastností přisuzované karnitinu, ale také popisuje úskalí a nebezpečí když tělu tato důležitá látka chybí.

 

Nedostatek karnitinu

 • zvyšuje hladinu tuků
 • způsobuje hromadění mastných kyselin
 • může způsobit nedostatek svalové síly
 • může způsobit různá srdeční onemocnění
 • zhoršuje jaterní funkce, cirhóza jater
 • může způsobit neurologická onemocnění

L-Carnitin vnáší mastné kyseliny (tuky) přes membránu do mitochondrií svalové buňky. Čím vyšší je hladina karnitinu ve svalu, tím více tělesného tuku se může přesunout a spálit. Zjednodušeně řečeno je karnitin takový přenašeč tuků na místo, kde se přemění tuk v energii. Jenom díky tomu mohou být tuky používány jako zdroj energie. Karnitin však neovlivňuje jen metabolismus mastných kyselin, ale také produkci energie ze sacharidů a aminokyselin.

L-Carnitin je látka opravdu pozoruhodná. Všechny uvedené pozitivní účinky karnitinu jsou prokázány experimentálně i v praxi (RNDr. Petr Fořt, CSc.). Argumentů proč brát L-Carnitin je tedy dost, ale jak jej správně doplnit? V nadměrné konzumaci červeného masa nebo mléka řešení asi nebude, nabízí se tedy získávání karnitinu pomocí doplňků stravy. Teď jen zbývá vybrat si ten správný přípravek, jelikož je důležitá kvalita. Výborným produktem s obsahem vysoce čistého kvalitního a vysoce účinného karnitinu je např. zde představený produkt L-CARNITINE LIQUID od MAXXWIN NUTRITION.

 

Prémiová kvalita tekutého a vysoce účinného karnitinu!

 

L-CARNITINE LIQUID od MAXXWIN NUTRITION je tekutý doplněk stravy prémiové kvality.

Použitá literatura:

 1. STEIDL, L. a ZBRÁNKOVÁ, B. „Význam karnitinu: a jeho použití v medicíně“, 2000
 2. RYSOVÁ, J. „Taurin a karnitin v potravinách“ - Výživa a potraviny, 2005
 3. RNDR. FOŘT, CSc. „L-karnitin pro zdraví a krásu“, 2004
 4. PORTÁL www.celostnimedicina.cz
Tagy: L-carnitine, karnitin
Sdílet: