This page is available only in Czech language!

FITNESS PORADNA

Profesionální fitness a výživová poradna poskytující podporu pro zákazníky značky MAXXWIN

?


V naší fitness poradně MAXXWIN odpovídá na Vaše dotazy Petr Svačina - aktivní závodník, výživový a sportovní poradce a fitness trenér, účastník mistrovských a pohárových soutěží v kulturistice a klasickém (RAW) silovém trojboji. Stal se několikanásobným mistrem oblastí, vicemistrem a mistrem ČR v kulturistice. Je držitelem řady fitness a výživových kurzů a odborných seminářů. Oblastí fitness a výživy se zabývá již od roku 2000 a poslední roky v této oblasti také pracuje. Věnuje se především komplexnímu přístupu a doporučení správných výživových a fyzických návyků. Velmi rád se s Vámi podělí s ohledem na Vaše zaměření a cíl o své znalosti a zkušenosti.

V naší fitnes poradně odpovídáme zejména na Vaše dotazy k produktům sportovní výživy MAXXWIN. Pokud Vás také něco zajímá a máte zájem položit svůj dotaz, můžete využít naší poradny. Vaše otázka s odpovědí bude zobrazena zde na stránkách MAXXWIN.

Dotazy z naší fitness poradny

Olinka - čtvrtek, 1 červen 2023

Ahoj,chci se zeptat jestli je možné zhubnout více v pazich a horníchzádech,začala jsem z hubnutím dala jsem dolu 5kg ale zhubla jsem pouze na břiše a v dolní části.V horní části těla jsem nezhubla a připadám si jako kulturista

MW
... čeká se na odpověď

Veronika - středa, 31 květen 2023

Dobrý den, snažím se zhubnout a místo kalorického deficitu jsem zvolila přerušovaný půst formou 20/4. Jelikož v práci sedím 8hod v kuse, tak jsem taky přidala ještě pilates alespoň 30min denně, 5 dní v týdnu. Chci se zeptat, jestli tahle forma bude pro hubnutí účinná a nebo mám přidat nějakou fyzickou aktivitu, aby bylo hubnutí více účinné a bez následného jo-jo efektu? Děkuji

MW

Ahoj Verčo, děkuji za tvůj dotaz. 

Na rovinu, já zastáncem půstu v jakékoliv formě nejsem - jako občasné odlehčení ano, ale jako udržitelná forma diety, myšleno stravovacího návyku, to nevnímám. Jídelníček by měl být o návycích a o udržitelnosti, ab byl dlouhodobě použitelný.

Bez ohledu na to však obecně zvýšení energetického výdaje doporučuji, samozřejmě dle konkrétních dispozic, aby dlouhodobě nešel kalorický deficit pod bazální metabolismus. Navíc tak splníš i fyzickou aktivitu nejen za účelem redukce, ale pro vitalitu tvého těla.

Případně ti pak ještě doporučím užít některý z našich MAXXWIN spalovačů pro zefektivnění výsledků tréninku.

 

Za MAXXWIN zdraví Petr

Marian - pondělí, 29 květen 2023

Dobrý den chci se zeptat chci mít trénink 2+1 takže 2dny trénink a 1 den volno a furt dokola ale chtěl by ty 2dny po sobě cvičit stejný cviky jde to ?

MW

Ahoj Mariane, samozřejmě to možné je, ale záleží, co od toho očekáváš, standardně se stejné cviky nezařazují - nestačil bys správně regenerovat. Pokud by to měly být stejné partie (například full body), doporučoval bych jiné provedení cviků. 

Za poradnu MAXXWIN ti přeje fajn cvičení Petr.

Max - čtvrtek, 25 květen 2023

Dobrý den, snažím se hubnout a hlídat si kalorický deficit, vážím 92kg a je mi 14 let. Chtěl bych se zeptat jestli je stejně efektivní pro hubnutí, když půjdu například na 3 hodinovou procházku a spálím 1000 kalorií s průměrnou tepovou frekvencí 115, nebo když budu hodinu skákat přes švihadlo s průměrnou tepovou frekvencí 155, s tím že budu skákat například minutu, můj tep se zvýší na nějakých 176 a pak si dám cca 30-40 sekund odpočinek dokud se zase nesníží na cca 120. A budu to takhle opakovat hodinu. (Za tu hodinu na švihadle spálím také 1000 kalorií)

MW

Ahoj, zdravím tě a díky za tvůj dotaz. Pokud se jedná spalování neaktivní, tedy tukové, hmoty, je obecně více platná verze delší aerobní aktivity, tedy v tvém případě procházka. Samozřejmě by měla být v nějaké střední aerobní aktivitě, tedy by to neměla být obyčejná chůze, ale spíše rychlá chůze či chůze v terénu. Dobrým ukazatelem mohou být chytré hodinky či sport tester. Své snažení pak také můžeš podpořit našimi produkty MAXXWIN, například výhodným balíčkem MAXXWIN REDUKCE.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

David - neděle, 21 květen 2023

Dobrý den, mám dotaz na progresivní přetížení. Jelikož mi přijde moc složité si zapisovat každé opakování, čas pod napětím atd. Bude mít nějaký dopad na růst svalů, když půjdu prostě a jednoduše každý cvik do selhání/ blízko svalovému selhání?

MW

Ahoj Davide, domnívám se, že progresivní přetížení není totéž, jako trénink do selhání. Rozdíl je v tom, že u progresivního přetížení máš předem nastavené a "naplánované" zvyšování s cílem zlepšení. Cvičení do selhání může mít patrně stejný výsledek, ale není to kontrolované a navíc stálým přetížením znemožńuješ dostatečnou regeneraci a tak možnost superkompenzace.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr

Jitka - pondělí, 15 květen 2023

Dobrý den, chtěla bych vás prosím požádat o radu. Syn se věnuje atletice. Běhá 100m a 200m. Je mu 22let a vloni prodělal covid takovou střední formu. Od té doby mu šla výkonnost rapidně dolů a ikdyž svědomitě trénuje tak se nemůže stále dostat do té formy, kterou měl před covidem. Je z toho už nešťastný, protože výkony se stále zhoršují ať trénuje naplno nebo si zkusí dát odpočinek. Nevěděl byste prosím co s tím

MW

Dobrý den Jitko, děkuji za Váš dotaz.

Rád bych odpověděl na Váš dotaz nějak konstruktivně a jednoznačně, ale obávám se, že to nebude tak snadné. První otázkou, kterou si zodpovězte, je to, jak moc rapidně šla výkonnost dolu a zda je to stálé a konstantní. Další věcí je, co je příčinou, zda pocitově syn žádnou změnu neregistruje, či zda se cítí více unavený, silově či se mu třeba hůře dýchá či regeneruje. A teprve na základě toho by se pak dalo případně hledat nějaké řešení. 

Obecně doporučím (ačkoliv to jste patrně již zkoušeli) dostatečný odpočinek a případně zaměření se (v případné souvislosti s covidem) na respirační funkce, zda se synovi objektivně nedýchá hůře a případně to podpořit produktem MAXXWIN INOSIN.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Petra Rošičová - sobota, 6 květen 2023

Dobrý deň , môžem užívať kreatin monohydrat aj arginine A.K.G?

MW

Dobrý den, ano, tato kombinace je možná, ničemu si to nevadí, účinky těchto látek jsou zcela rozdílné a do jisté míry synergické. Zatímco kreatin monohydrát pomáhá navyšovat zásoby glykogenu ve svalech, arginin podporuje okysličení a průtok krve a tím i látek a živin ve svalech.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Martin - čtvrtek, 4 květen 2023

Zdravím, dříve jsem hrával fotbal a tudiž mám silnější nohy a hýždě (objemem) ted už nějaký čas fotbal nehraji a ještě se k tomu přidává tuk chtěl bych to nějakým způsobem schodit (denně udelám 10 000 kroků) . Ovšem nevim jaký druh cvičení zvolit jestli to například dřepy jen nezpevní ale objem zůstane což nechci . Napadlo mě běhání ale zas nevím v jaké intenzitě . Děkuji za váš čas a odpověd .

MW

Zdravím Martine, díky za tvůj dotaz. 

Záleží na tom, jaké máš preference. Pokud chceš nohy "vyrýsovat", shodit, pak bych ti doporučil spíše nějakou aerovní činnost, jako je právě třeba běhání či cyklistika. Pokud bys naopak chtěl nohy posílit a zpevnit, pak jsou vhodnější tlakové cviky, jako třeba dřepy či tlakové stroje ve fitkách. A intenzita by měla být ideálně taková, abyses držel tepovou frekvencí v aerobní zóně. Případně je pak obecně dobré a zajímavé třeba skákání přes rychlostní švihadlo v kombinaci třeba s dřepy či výpady.

Za MAXXWIN zdraví Petr.

Martina - čtvrtek, 4 květen 2023

krásný den přeji. Mám dotaz, jaký stroj si pořídit za účelem zhubnutí - orbitrek, protože se zapojují i ruce, bežecký pás (na chůzi) nebo chodící pás na HEAT nebo je to jedno? Mám vyzkoušeno, že když víc chodím, hubnu. Potřebovala bych vytvarovat ruce, ale obávám se, že na to mi ani orbitrek nepomůže. Děkuji.

MW

Dobrý den Martino. Určitě doporučuji a obecně platí za účelnější komplexní stroje a komplexní cviky. Tedy rozhodně dává smysl pořídit nějaký, kde se zapojuje i horní část těla. Samozřejmě limitem může být velikost a cena. Osobně pak doporučuji pro silové tvarování (nikoliv aerobní aktivitu) expandery a cvičící gumy, což je velmi efektivní a dostupná varianta cvičení. A pokud k tomu přidáte třeba i obyčejný stepper, dá se s tím poměrně dobře potrénovat.

 

Za MAXXWIN zdraví Petr.

Jakub - úterý, 2 květen 2023

Vždy keď vojdem do fitka a začnem cvičiť tak začnem aj automaticky zívať je to dosť otravne neviem ako sa toho mám zbaviť (cvičenie ma baví, spím 7-8 hodín, niesom unavený, niesom demotivovany proste nieje to nič s lenivosťou pretože to je každého odpoved na moju otázku) Ďakujem !

MW

Zdravím Kubo. S trochou nadsázky a humorem mě napadá rada zajít si do spánkové laboratoře :-) Ale na rovinu, vůbec netuším, čím by toto mělo být způsobeno. Zkus třeba zvýšit intenzitu cvičení, hlídej si tepovou frekvenci tak, abyses držel ve vyšším aerobním pásmu a uvidíš, zda ti "bude zbývat čas" na zívání.

Jestli tě to ale uklidní, tu a tam je k vidění někdo, kdo v posilovně zívne, ale asi by to nemělo převládat nad cvičením samotným, to by pak příliš smysl nedávalo.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Michal Vaněček - úterý, 2 květen 2023

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,lze cvičením s expandery nabrat svalovou hmotu?,za předpokladu kvalitní stravy a použitím suplementů,nebo je to jen vhodné na rozcvičení.Skoncil jsem s ježděním na kamionu a rád bych se dostal zase do formy a nějak vypadal,je mi 45 let a 95kg,183cm,moc děkuju

MW

Zdravím Michale, díky za dotaz. 

Každý jsme individuální, různý somatotyp a na každého platí vždy trochu něco jiného. Nicméně obecně lze s expandery zacvičit velmi kvalitně. Je tedy potřeba se v tom trochu "naučit chodit" a ideální je pak i kombinace například s cvičením venku, na venkovních hřištích či s vlastní vahou. Já osobně toto ale doporučuji spíš jako doplněk a nebo pro pokročilé cvičence, kteří už vědí kde a jak přesně a správně svalové partie zapojit. 

Posilovna a stroje jsou v tomto případě vlastně jednodušší, jsou totiž více návodné. Ale pokud se naučíš správné cviky, techniku a zacílení na konkrétní svalové partie, pak lze s expandery jistě dosáhnout slušných výsledků.

Ať to jde co možná nejlépe přeje za MAXXWIN Petr.

Lula - pátek, 28 duben 2023

Ahojky, nekolik mesicu zpatky jsem zacala cvicit a vsecko je jak ma, jen se mi nedari ,,zlikvidovat,, pneumatiku na bocich :D vubec nevim, jake cviky jsou na to dobre, protoze to, co jsem nasla a zkusila, nijak nepomaha. Mam takovy faldik na bocich a na spodni strane zad, hned nad zadkem. Muzes mi neco doporucit? Dekuji ❤️

MW

Ahoj Lucko, díky za tvůj dotaz :-)

Asi neexistuje recept na "zlikvidování" konkrétní části těla, obecně platí, že když hubneš, tak komplexně, když nabíráš, tak komplexně. Dá se ale různými cviky zaměřit na zpevnění konkrétní partie, v tvém případě bych se tedy zaměřil na cviky na střed těla a třeba také zanožování a zakopávání. Samozřejmě je zásadní "výchozí" pozice a očekávané výsledky, které mohou být námi subjektivně zkreslené ;-)

Takže mé doporučení je zejména přizpůsobit cviky daným partiím tak, abys je pocitově vnímala a dále pak zvýšit intenzitu cvičení a více spalovat.

Za poradnu MAXXWIN přeje ať se daří Petr.

Andrej - čtvrtek, 27 duben 2023

Dobrý den, mám dotaz mohu kombinovat FA XTREME NAPALM PRE-CONTEST PUMPED STIMULANT FREE 350 G před tréninkem a Cell - tech sx-7 Revolution ultimate creatine? Děkuji za odpověď.

MW

Zdravím tě Andreji, bohužel netuším, o jaké produkty se jedná. Obrať se tedy prosím přímo na výrobce / distributore. Případně ti mohu doporučit naše produkty MAXXWIN, kde ti jsem schopen poradit s případným užíváním a kombinací.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Zuzka - čtvrtek, 27 duben 2023

Dobrý deň, ak si chcem posilniť zadok, nohy, bruško a ruky ako často je potrebné cvičiť tieto časti tela? Myslím to tak, že napríklad ak cvičím 5 dní v týždni či mám cvičiť každý deň cviky na všetky tieto časti tela alebo jeden deň posilniť jednu časť, druhý deň druhú atď. Vďaka

MW

Ahoj Zuzko, díky za tvůj dotaz.

Bohužel se nedá asi zcela jednoduše odpovědět na tvůj dotaz. Způsob tréninku je závislý na tvých preferencích, možnostech a zkušenostech. Určitě bych ale nedoporučoval trénovat každý den a už vůbec ne každý den stejné partie. Na uvedené partie se můžeš zaměřit tak, že je budeš přiměřeně procvičovat 2-3 x týdně, ideálně kombinací různých cviků a zapojením v komplexních cvicích.

ať se ti daří přeje za poradnu MAXXWIN Petr.

Adrian - středa, 12 duben 2023

Dobry den chtel bych jsem se zeptat ..objednal jsem si anabolic whey protein ..a Nakopavac Thor 110g od znacky gymbeam ...mohu tyto dva produkty uzivat pred treninkem nebo bych mel uzivat jen jeden produkt ? Potrebuji poradit nebot bych nerad abych mel nejake zaludecni ci jine zdravotni problemy

MW

Ahoj Adriane, bohužel netuším, nejedná se o produkty značky MAXXWIN. Ale obecně platí, že vše je o množství, tedy nic se nemá přehánět a jedná-li se o stimulanty, byl bych spíše opatrnější.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr,

Lucie - středa, 15 březen 2023

Dobrý večer , mám na Vás takovou otázku. Cvičím ve fitness posledních 12 let bez komlikací. Odmalička jsem dělala sport atletiku a běh . Pokaždé když si dám poslední dva měsíce nakopávač ,nebo spalovač tuků před každým tréninkem, mám vždy hrozný průjem křeče v břichu. Je mi zima a taková slabá se cítím najednou . Nikdy před tím tyhle komplikace nebyli, a bylo vše v pořádku . Nevím co se to najednou semnou a tělem děje. Zda to třeba tělo už odmítá, po tolika letech užívání. Děkuji za odpověď, Lucka.

MW

Ahoj Lucko, děkuji ti za tvůj dotaz. Těžko takto jasně definovat příčinu a problém, ale může to být mnoho faktorů. Jedním z nich může být jistá souhra náhod a nemusí to vůbec nic znamenat. Může to však ale být nějaká metabolická změna třeba i v návaznosti na věk. Také to může být jednoduše "nová věc", stejně jako se nám kdykoliv může objevit alergie či intolerance. A v neposlední řadě to pak může být i psychosomatické, kdy už nyní "počítáš" s tím, že se toto děje. Doporučil bych ti tedy zkusit jasně vypozorovat, zda je to skutečně po nějakém stimulantu a/nebo spalovači, případně po jakém, jaké složky obsahuje, zkusit jiný produkt / jinou značku a případně postupně vyřazovat či měnit kombinace. A samozřejmě to může být něco zcela jiného, zdánlivě nesouvisejícího - konkrétní období, činnost před / po fyzické aktivitě, atd. 

Každý jsme individuální a těžko v tomto jasně definovat. Dále máš pak samozřejmě možnost konzultace s lékařem a na základě krevních testů zjistit případné alergie či nestandardní hodnoty jednotlivých výsledků.

Za poradnu MAXXWIN tě zdraví Petr.

Jan Slepička - pátek, 10 březen 2023

Dobrý den chci se zeptat začal jsem chodit do posilovny a kamarád který tam chodí již dlouho mi řekl že si mám koupit nějaký protein, kreatin a BCAA. Když jsem si to hledal co a jak tak jsem zjistil že je ještě spoustu druhů a že je spoustu dalších věcí jako gainer citrulin atd... a teď se v tom vůbec nevyznám. Mohl bych poprosit o radu co se tedy koupit vyplatí a co je zbytečné? Popřípadě jak je to s dávkováním a co kdy používat? Děkuji moc za odpověď.

MW

Zdravím Honzo. Díky za tvůj dotaz a skutečně, jak píšeš, je spousta druhů doplňků a vypsat zde všechny možnosti a dávkování je nemožné. Hlavní je určit si okruh toho, co by tě mělo případně zajímat. Jaký je tvůj věk? Jak dlouho a jak často cvičíš, jaké jsou tvé cíle? Jak máš nastavenu stravu? Jaké jsou tvé finanční možnosti? Máš nějaké stravovací limity? Atd, atd. Nelze tedy bohužel tak jednoduše odpovědět. Můžeš se pro tyto účely případně podívat na některý z našich sestavených MAXXWIN balíčků

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Lucie - čtvrtek, 9 březen 2023

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké doplňky stravy si pořídit a jak je užívat. Začala jsem chodit cvičit (posilovna ). Můj cíl je zpevnit celé tělo a zhubnout ještě nějaké to kilo. Děkuji

MW

Lucko ahoj, díky za tvůj dotaz. Tvé cíle jsou obecně žádané snad všemi sportujícími. Abys těchto cílů dosáhla, je potřeba si nastavit odpovídající režim a to jak cvičební, tak stravovací. Měla bys dodržovat vyrovnanou stravu s mírným kalorickým deficitem - toto si můžeš spočítat kalorickými kalkulátory a adekvátně tomu nastavit příjem makroživin - bílkovin, tuků a sacharidů. 

Tvé tréninky by měly být pravidelné a zaměřené zejména na velké svalové partie a komplexní cviky. dodržovat bys měla spíše střednětěžké až lehčí váhy s důrazem na techniku provedení a střední tepovou frekvenci.

Z dolňků stravy je pak možné využít některý ze spalovačů, které pomohou zvýšit bazální metabolismus, výdej energie a případně získávání energie z tukových zásob. Například MAXXWIN THERMAXX FAT BURNER, dále L-CARNITIN MAXX 1000, což jsou chutné malinové tablety a zapomínat bys neměla ani na dostatečnou regeneraci a vitamíny a minerální látky, například MAXXWIN MULTIVITAL CHELATED SPORT

 

Ať se ti daří dosáhnout svých cílu přeje za poradnu MAXXWIN

Petr

Juli - neděle, 5 březen 2023

dobrý den chtěl bych se zeptat jestli na nabírání svalů bude stačit i jen takové to cvičení doma s činkami atd. cvičil jsem doma asi půl roku ale nějak to vidět nešlo potom jsem dva měsíce 4x týdně chodil do posilovny a změny tam už byli ale teď kvůli škole nemám čas na brigády takže si nemám z čeho posilovnu platit. jídlo a ty věci okolo vyřešené mám ale půjde to i s vlastní vahou a činkami ale budu muset přidat váhu a počet opakování nebo bude ta posilovna potřeba ? děkuji

MW

Zdravím Juli, díky za dotaz. Asi se nedá paušálně odpovědět, ale určitě lze dosáhnout výsledků i cvičením doma či někde venku. Samozřejmě jsou v některých případech váhy a činky pro svalový růst a vývoj velmi vhodné, tak bych ti doporučil třeba alespoň jednou týdně, pokud ti to situace dovolí, do posilovny zajít.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Daniel Conner - úterý, 28 únor 2023

Přeji krásný den. Jmenuji se Daniel a potřebuji radu. Rad bych měl větší svaly(takže silový trénink momentálně nepotřebuji) a nevím jak přesně cvičit. Je lepší začínat s menší vahou a postupně ji zvyšovat stejně jako zvyšovat opakování? Nebo právě naopak? A nebo je to úplně jinak? Moc Vám dekuji za radu a přeji dosáhnutí cílů. Daniel

MW

Danieli ahoj a děkuji ti za tvůj dotaz. Nedá se asi jednoduše odpovědět, jak přesně a co je správné. Každý jsme individuální a na každého funguje trochu něco jiného. Obecně se ale dá říci, že silový a objemový trénink jdou tak trochu ruku v ruce. Určitě byses měl zaměřit na vyšší počty opakování a to v některých případech (cvicích a sériích) i do selhání. Zároveň bys však měl být schopen danou partii potrénovat vícekrát, než jen 1 x v týdnu. Zaměřit se na velké svalové partie a základní vícekloubé cviky. 

Nedílnou (ne-li zásadní) součástí je samozřejmě také správná a dostatečná výživa, nutričně bys měl mít pro budování objemu spíše přebytek kalorií. Mohu ti doporučit i náš MAXXWIN balíček OBJEM, který by ti v nabírání svalové hmoty mohl pomoci.

 

Ať se daří přeje za poradnu MAXXWIN Petr.

MAXXWIN - Maximal effective nutrition
TOP