This page is available only in Czech language!

FITNESS PORADNA

Profesionální fitness a výživová poradna poskytující podporu pro zákazníky značky MAXXWIN

?


V naší fitness poradně MAXXWIN odpovídá na Vaše dotazy Petr Svačina - aktivní závodník, výživový a sportovní poradce a fitness trenér, účastník mistrovských a pohárových soutěží v kulturistice a klasickém (RAW) silovém trojboji. Stal se několikanásobným mistrem oblastí, vicemistrem a mistrem ČR v kulturistice. Je držitelem řady fitness a výživových kurzů a odborných seminářů. Oblastí fitness a výživy se zabývá již od roku 2000 a poslední roky v této oblasti také pracuje. Věnuje se především komplexnímu přístupu a doporučení správných výživových a fyzických návyků. Velmi rád se s Vámi podělí s ohledem na Vaše zaměření a cíl o své znalosti a zkušenosti.

V naší fitnes poradně odpovídáme zejména na Vaše dotazy k produktům sportovní výživy MAXXWIN. Pokud Vás také něco zajímá a máte zájem položit svůj dotaz, můžete využít naší poradny. Vaše otázka s odpovědí bude zobrazena zde na stránkách MAXXWIN.

Dotazy z naší fitness poradny

Tomas Holy - sobota, 18 září 2021

Dobry den, mam 36 roku, vazim 90kg a merim 193cm. Jsem uplny zacatecnik a zacinam cvicit doma bez pristroju. Mohl bych Vas poprosit jake jsou vhodne doplnky stravy abych nabral svalovou hmotu? Dekuji za odpoved.

MW

Tomáši ahoj. Díky za tvůj dotaz, držím palce, důležité je najít si motivaci, nezačínat cvičit, ale ZAČÍT! Co se doplňků týká, tak je to také hodně dáno tím, jak máš nastavenou výživu obecně.

 

Nicméně pro tyto případy máme sestaven komplexní BALÍČEK OBJEM a BALÍČEK SÍLA. Navzájem se nevylučují, naopak a ty jsou ideální skladbou pro dosažení lepších výsledků.

 

Každopádně ti doporučuji, pokud jsi úplný začátečník, oslovit nějakého ověřeného (ve fitness i ve výživě) edukovaného trenére / kouče, abys to hned ze začátku nastavil co nejlépe - věř mi, že investované finance se ti v tomto případě jistě vrátí.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Vašek - pondělí, 13 září 2021

Před týdnem jsem začal suplementovat kreatin, začal jsem nasycovací fází a teď jsem onemocněl. Pravděpodobně nebudu cvičit tak týden, měl bych přestat brát nebo pokračovat?

MW

Zdravím Vašku a děkuji ti za dotaz. 

Záleží zejména na rozsahu tvé indispozice, ale samozřejmě bys do objemové a silové fáze měl nastoupit v plné síle. Doporučuji ti tak spíše teď vysadit a znovu začít, až na to bude vhodná situace.

V rámci onemocnění nepodceňuj dostatečnou suplementaci vitamíny a minerálními látkami.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Marek - neděle, 12 září 2021

Dobry den prajem, chcel by som sa opytat ohladom pouzivania opasku pri mrtvom tahu. Ja mam mensi problem s driekovymi stavcami. A ide o to, ze ked vykonavam mrtvy tah tak ich po paru opakovani zacnem citit. Je to taky tlak na nich. A citim ich este 1-2 dni s tym tlakom. Je mozne, ze by opasok mal pomoct a zmiernit tlak na stavce? Dakujem pekne za odpoved

MW

Ahoj Marku. toto je klasický a častý doprovodný efekt tohoto cviku a způsoben může být mnoha faktory. Jednak fyziologií těla, daným zakřivením páteře a dispozicemi například ke zúženým kanálkům. Druhým faktorem může být nesprávné provedení cviku a nevhodně zvolená zátěž. Těžko takto soudit, opasek může pomoci jen v určitých případech, ale také je možné, že pro Vás mrtvý tah nemusí být vůbec vhodný a může být i nebezpečný.

Můžete vyzkoušet zařadit pro aktivaci a zahřátí svalů masážní válec, který je určitě vhodným doplňkem nejen pro mrtvé tahy.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Anna Trnovrcka - středa, 8 září 2021

dobrý den, Mám dotaz. Chci se zeptat, zda byste neporadil nejefektivnější způsob, jak zhubnout. Ovšem problém je v tom, že zmíněný člověk nemá žádné špeky, ale za krátký čas přibral hodně na váze. Převážně se jedná o nějaký vnitřní tuk. Tato žena si ráda i popije alkohol, takže by se mohlo jednat o pivní pupek. Děkuji předem hrozně moc. Už je z toho opravdu bezradná a bohužel se to podeisuje na psychickém zdraví Předem moc děkuji za jakoukoli radu, hezky den

MW

Dobrý den Anno a díky za dotaz.

Bohužel je velmi obecný bez dostatečných informací o dané osobě a asi nejsem schopen takto na dálku dostatečně odpovědět, ale pokusím se. 

V první řadě je potřeba si tedy ujasnit, co je příčinou nabírání na váze. Že by to byl pouze viscerální (vnitřní, útrobní) je zejména za tak krátkou dobu nepravděpodobné. K tomuto účelu bych doporučil například nějaké měření na analyzační váze.

Dalším faktem je to, že alkohol je obecně, zejména ve vyšších dávkách, škodlivý a je na místě jej maximálně omezit.

Dále je velmi důležité zařadit dostatečnou pohybovou aktivitu.

No a v neposlední řadě by vše toto výše uvedené mělo být pro dotyčnou osobu příjemné, aby se právě i ta psychika pozitivně naladila.

 

Držím palce, za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jana - neděle, 5 září 2021

Dobrý den, mám dotaz ohledně přípravku antistres, je v tobolkách a obsahuje kozlík. Nemusí se podávat kozlík v tinktuře aby byl účinný? Děkuji Jana

MW

Dobrý den Jano.

Kozlík lékařský je jednou z mnoha bylin, kterou používáme do některých našich produktů ve formě kapslí. Stejně jako u mnohých dalších bylinek je možné Kozlík lékařský sehnat v mnoha podobách a to jak sušenou nadrcenou bylinku k přímému užití v odvaru, extrakt vhodný k užití právě v kapslích, tak i jako tinkturu.

U tinktury je problém v obsahu alkoholu, který nemusí vyhovovat každému a u doplňků stravy jej nevyužíváme.

To, jaká je účinnost u bylinky v různém způsobu podání je diskutabilní, neexistují jasné studie a ani se nejedná o lék s možným zdravotním tvrzením.

Při výrobě našich produktů vycházíme z dostupných seriózních studií, avšak s jistotou ani nesmíme u takovýchto produktů uvádět konkrétní účinek či zdravotní tvrzení.

Věřím, že i tak budete s naším produktem spokojena, pěkný den bez stresu přeje za MAXXWIN poradnu Petr.

Becky - neděle, 29 srpen 2021

Dobrý deň. Mám 32 rokov, 160cm a 52kg. Mám celkom rovnomerne rozložený tuk, čiže mám aj silnejšie stehná, boky a zadok. Avšak mám aj väčšie bruško, dalo by sa ho trošku vypracovať bez toho aby som schudla? Nechcem veľmi chudnúť a nemyslím si že sa nejako nezdravo stravujem...

MW

Ahoj Becky a díky za dotaz. Určitě se dá zaměřit na konkrétní partii, kterou chceme formovat, avšak je to do jisté míry dáno somatotypem postavy. Doporučil bych ti zařadit více aerobního pohybu ideálně se zapojením břišních svalů a celkově se více zaměřit na oblast břišních (ale samozřejmě také hlubokých břišních) svalů. Ono je to do jisté míry dáno i optickou stránkou věci, kdy dostatečně vytrénované a zpevněné břicho bude i s daným obsahem neaktivní tukové hmoty vypadat lépe. 

 

Naneštěstí (nebo naštěstí) bývá pravidlo, že jakmile hubneme, zvýšíme energetický výdej či upravíme stravu, hubneme všude, nelze to příliš cílit na danou konrétní část těla. 

Mohu tedy v rámci redukce doporučit náš MAXXWIN VÝHODNÝ BALÍČEK REDUKCE, který by ti ve formování postavy mohl pomoci.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jarek - středa, 25 srpen 2021

Ahoj, jaký rozdíl je v kvalitě tribulusů a saponinů?

MW

Ahoj Jarku. Obsah saponinů, tj. účinných látek, které mohou mít pozitivní vliv na stimulaci testosteronu, je základní ukazatel kvality daného produktu (dané bylinky). Dnes se již poměrně často na trhu vyskytují produkty s 90% obsahem saponinů, jako je například náš MAXXWIN TRIBULUS TERRESTRIS 90%

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Lukas - středa, 25 srpen 2021

Dobrý den , můj dotaz je jestli je možné kombinovat Kre-Alkalyn, Tribulus, Nitric a spalovac Granade? Díky za odpověď

MW

Ahoj Lukáši, díky za tvůj dotaz, patrně se tedy nejedná o naše produkty, ale obecně řečeno si tyto ničím neubírají, snad jen kreatin a spalovač mi příliš smysl nedávají. Navíc v komplexníxh spalovačích jsou dost často látky, které se používají i v předtréninkových směsích. Důležité je si určit cíl, zda chceš nabírat hmotu (sílu) či redukovat.

 

V takovém případě ti pak doporučím některý z našich MAXXWIN balíčků, které jsou přímo poskládány tak, aby byly produkty co nejefektivnější.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jakub - čtvrtek, 19 srpen 2021

Dobrý den, potřeboval bych radu ohledně suplementace. Jsem typický ektomorf a chtěl bych přibrat nějakou svalovou hmotu. Mám ovšem problém se syrovátkovým proteinem (klasický whey protein), protože se mi po něm dělá těžké akné (několikrát vyzkoušeno i od různých výrobců). Lze tento protein nějak nahradit jiným? A samozřejmě vím, že základem je kvalitní strava a protein je jen doplněk. Děkuji za radu.

MW

Ahoj Kubo a díky za tvůj dotaz.

Určitě jsou varianty, kterými lze nahradit syrovátkový nebo jakýkoliv mléčný protein. Jednak jsou to proteiny rostlinné, z různých zdrojů, ty však mívají často nižší biologickou hodnotu. Případně jsou pak proteiny živočíšné, izolované z masa, tzv. BEEF proteiny. Další variantou (ale je to závislé na tom, co konkrétně ti v daném proteinovém koncentrátu vadí) jsou syrovátkové izoláty, které mají minimální množství laktózy - mléčného cukru, který často vyvolává laktózovou intoleranci.

K výše uvedenému ti mohu doporučit náš REVIX veganský protein či MAXXWIN BEEF PROTEIN HYDROLYZATE, který si můžeš na zkoušku zakoupit i v jednorázových porcích

K tvému somatotypu ektomorfa je pak důležité dodat, že pokud chce (kvalitně) nabírat, je potřeba zvýšit energetický příjem kvalitními potravinami či doplňky a zařadit středně těžkou až těžkou fyzickou aktivitu.

Držím palce, ať si vybereš ten správný protein.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Petr - pondělí, 2 srpen 2021

Ahoj, jak je to s vašim Arginine maxx, je to stejné jako v reklamě často nabízený arginmax pro muže, nebo to je jen shoda názvu?

MW

Zdravím Petře. 

U obou produktů (i u mnohých dalších) je produkt založen na aminokyselině L-Argininu. Ten má skutečně "prokrvující" efekt, zvyšuje průchodnost cév. Přesný účinek konkrétních produktů je pak dán množstvím a případně dalšími obsaženými látkami. Zařazení je však v tomto Vámi zmiňovaném dotazu stejné, oba produkty se řadí mezi volně prodejné doplňky stravy.

 

Za tým MAXXWIN zdraví Petr.

Kuba Vildomec - středa, 28 červenec 2021

Dobrý den, Předem děkuji za Váš čas. Rád bych se zeptal jaké cvičení a tipy cviků by jste mi doporučil na spálení břišního tuku. Vzhledem k tomu, že mám momentálně diagnostikované ledvinové kameny a při běhu nebo podobné činnosti kdy se "třepe" celé tělo mám bolesti a problémy, snažím se najít nějakou jinou alternativu pro aerobní cvičení. Napadá vás něco co bych mohl využít? Prozatím doma cvičím a posiluji klasiku na břicho, ale je mi jasné že silové cvičneí na shození tuku moc nezabírá. Děkuji Vildomec

MW

Ahoj Kubo a děkuji ti za tvůj dotaz. 

Bohužel, jak již bylo mnohokrát zmíněno, redukovat tuk jen v určité oblasti, lze velmi těžko. Na celkovou redukci tuku je potřeba snížit kalorický příjem a/nebo zvýšit energetický výdej. V tvém případě a s tvými komplikacemi se nabízí variant například eliptikalu, stepperu, rychlé chůze, plavání, případně izometrických (statických) cviků - výdrž v podřepu, cvičení s expandery, atd.

Určitě není na škodu redukci tuku podpořit i nějakým vhodným spalovačem na podporu získávání energie z tukových zásob, jako je například náš MAXXWIN MEN´S CARNITINE WITH ARGININE.

Ať se ti daří, za MAXXWIN poradnu zdraví Petr.

Katarína Novotná - středa, 21 červenec 2021

Dobrý deň, mám 24 rokov a začala som doma cvičiť s gumou na cvičenie a s činkami.Cvičím len nohy - zadok, 3 dní cvičím deň voľna.Občas aj (ale malo) brucho. Takto to ide asi mesiac. Môj tréning vyzerá asi takto 70 až 100 drepov s 12 kilami, hip trust so 17 kilami 200 krát, rozahovanie nôh s gumou 250 krát, a potom sa na tri krát držím v drepe so 17 kilami po minúte... Občas nejaký cvik pridám výpady napríklad. No problém je vtom že po mesiaci je vidieť už nejaké tie zmeny na postave na zadku a na nohách ale iba na pravej nohe ľavá je ako ochabnuta je to veľmi viditeľné doslova mam pravú polku zadku značne väčšiu. Ľavá noha je aj o dosť slabšia, môže to byť tým ze jednu nohu mam kratšiu? Alebo je problém inde? Ak je vtom ako to riešiť ďalej ako cvičiť? Ďakujem za odpoveď

MW

Dobrý den Kataríno, omlouvám se za delší reakci a díky za dotaz.

 

Bohužel nejsem schopen takto posoudit, do jaké míry je tato disbalance výrazné a co ji zapříčiňuje. Může to být i výrazná dominance některé z nohou či "jen" nesprávné návyky v provedení cviku. Dalo by se to částečně řešit unilaterálním cvičením každé nohy zvlášť, například u zanožnování, předkopávání, částečně i u dřepu, ale je to trochu komplikované a cviky jsou omezené.

V tomto nemohu poradit jinak, než se pocitově více zaměřit na tu slabší část a tam směřovat pozornost během cvičení. Na místě je pak případně konzultace s nějakým fyzioterapeutem, zda se skutečně nejedná o nějakou zásadní disbalanci.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

David Novák - pátek, 16 červenec 2021

Dobrý den, je mi 22 let cvičím přibližně 3 roky... momentálně se pohybuji okolo 77-78 kilogramy a měřím 185 cm, nedávno jsem si nechal změřit tělesný tuk a jsem na 13%. Mým cílem, kterého bych chtěl dosáhnout je atletická postava. Jídelníček sem si dal do pořádku a myslím, že techniku při provádění cviků jsem dostatečně vypiloval. Ten problém je, že nevypadám ani trochu vyrýsovaně. Vždy jsem byl spíše hubené postavy a nabrat na moji aktuální váhu mi dlouho trvalo, ale když už jsem té hubenější postavy, tak bych alespoň rád vypadal, jak jsem již psal vyrýsovaně... a opravdu nevím, myslíte, že ybch se měl snažit jít ještě níž s tělesným tukem? Děkuji Vám za odpověď a přeji Vám pěkný den!

MW

Ahoj Davide a děkuji ti za tvůj dotaz. Je skvělé, že sis i vzhledem ke tvému somatotypu postavy zvolil (myslím, že správný) cíl. Mám ve svém okolí mnoho kamarádů, kteří jsou ektomorfní, tedy se jim hůže nabírá objem a přitom vypadají svalnatě, vyrýsovaně a mají i silové dispozice. 

Doporučil bych ti v rámci tréninku a v jeho časovém okolí směřovat vyšší energetický příjem a s ohledem na rychlejší spalování navýšit příjem komplexních sacharidů. Sice to přímo nekoresponduje s vyrýsováním, ale vyrýsování znamená, že zkrátka pudeš na váze ubývat a to, myslím, není žádoucí. 

Naproti tomu bys měl trénink přizpůsobit na více opakování a kontrakční (izometrický) trénink pro lepší prokreslení a separaci svalů. Skvělou pomůckou je na to cvičící guma, která perfektně izoluje a můžeš ji mít vždy a všude u sebe. Vol středně těžké váhy a občas zkus zapojit těžší komplexní trénink.

Podpořit výsledek můžeš samozřejmě i vhodnou suplementací, tedy bych ti doporučil například spalovač se stimulačním účinkem před a během tréninku - MAXXWIN MENS CARNITINE WITH ARGININE. Také bych ti do tréninku a třeba i po ránu doporučil nějaké aminokyseliny, ideálně komplexní. Zkus naši novinku MAXXWIN EAA na regeneraci a ochranu svalové hmoty. No a v neposlední řadě určitě nic nezkazíš proteinovým doplňkem právě po tréninku nebo kdykoliv během dne - MAXXWIN 100% WHEY 80.

 

Přeji hodně zdaru, za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

 

 

Martin Koňák - pátek, 2 červenec 2021

Dobrý den, rád bych se zeptal zdali se má maso vážit a zapisovat do kalorických tabulek v syrovém nebo již hotovém stavu. Děkuji, Koňák M.

MW

Zdravím Martine. Standardně se uvažují hodnoty v syrovém stavu, tak se i uvádí jejich energetické hodnoty a například u příloh existují pak přibližné koeficienty, o kolik hmotnosti nabudou vařením. Ale samozřejmě je to individuální a osobně doporučuji odvážit jak za syrova, tak pak za hotového stavu, kdy snadným dopočtem zjistíš, kolik jsi toho právě na talíř nandal a kolik to obsahuje makroživin a energetické hodnoty.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Václav - středa, 23 červen 2021

Dobrý den, je mi 15 let, měřím 168 cm a vážím 52 kg. Připadám si vyhublý a chtěl bych nabrat alespoň nějaké svaly. Poprosil bych vás, jestli neznáte nějaké konkrétní cviky pro můj věk, jelikož jsem na svůj věk malý a nechtěl bych takhle malý zůstat po celý život+jak intenzivně tedy cvičit.

MW

Ahoj Vašku, díky za tvůj dotaz. 

V tvém věku je ještě relativně brzy na nějaké silové cvičení s vysokými zátěžemi. V první řadě bych ti doporučil dostatečně se stravovat - navýšit příjem kvalitní a pestré stravy a s tím ruku v ruce začít pravidelně trénovat. Doporučil bych ti cviky s vlastní vahou a občasným středně těžkým zatížením v posilovně, kde budeš moci v rámci komplexních cviků (dřep, přítahy, military pressy) udělat alespoň 8 opakování. Soustřeď se především na správné provedení a techniku. 

Dále bych ti doporučil náš článek Doplňky pro děti a dospívající, kde se dočteš i o možných doplňcích výživy, které ti pomohou lépe regenerovat, nabírat a sílit, aniž by to mělo nějaký negativní vliv vůči tvému věku. Určitě je vhodné se o tomto pobavit i s rodiči a článek si přečíst s nimi.

 

Za tým MAXXWIN zdraví Petr.

Jana - úterý, 22 červen 2021

Dobrý den, mám dotaz ohledně syna. Je mu 16 let, váží 92kg, výška 176cm. 3x-4x týdne chodí do posilovny. Užívá protein, což se mi moc nelíbí. Před rokem začal mít problémy s játry (velmi vysoké hodnoty), + 4x větší hodnoty kreatininu, než je norma a 3x větší hodnoty železa. Měsíc po vysazení zhubl 8kg, což se mu do té doby nedařilo, a hodnoty se upravili. Nyní má opět váhu zpět, hubnout se mu nedaří. A děsí mě opět ten protein. Zajímal by mě Váš názor jakožto odborníka. Děkuji za odpověď.

MW

Dobrý den jano, srdečně zdravím a děkuji za Váš dotaz. Nepřísluší mi reagovat na zdravotní vyšetření, ale dovolím si sdělit svůj názor. Jestli tomu správně rozumím, cílem Vašeho syna je zhubnout? V takovém případě není nutné nijak výrazně navyšovat přísun bílkovin, ačkoliv samozřejmě záleží na celkovém nastavení stravy. V opačném případě, kdy by přijímal příliš mnoho bílkovin, třeba i ve formě doplňků stravy, bych si dokázal vysvětlit zvýšené jaterní hodnoty. Přímo s tím však nekorespondují zvýšené hodnoty železa a kreatininu - to bych si, i v souvislosti s těmi jaterními testy, dokázal vysvětlit zvýšeným příjmem masa. 

Pokud tedy opět správně chápu, po vysazení bílkovin (možná i omezení ve stravě?) se mu hodnoty zlepšily a zhubnul, je to tak? Pokud to však nebylo udržitelné, muselo se "něco stát", že začal opět nabírat. 

Zařazením bílkovin problém hubnutí patrně nevyřešíte, na druhou stranu, abych "očistil" doplňky bílkovin, tak ať už je v tomto případě potřebujete či nikoliv, není třeba se jich nijak obávat, doporučuji si přečíst náše články na téma bílkovin - PROTEIN - CO JE CO A JAKÝ VYBRAT a DOPLŇKY VÝŽIVY PRO DĚTI

 

Pokud by Vás napadl nějaký doplňující bod k tématu, dejte určitě vědět. 

Za tým MAXXWIN přeje pěkný den Petr.

Alena - pondělí, 21 červen 2021

Dobrý den, prosím o radu ohledně proteinů. Mám hodně fyzicky náročnou práci (doplňuju piva a vody v supermarketu) + domácí tréning 4x týdně. Dle kalorických tabulek bych při této zátěži měla příjmat víc než 3g/kg,což mi příjde už hodně. Je mi 39 let, váha 73kg,výška 176cm. Předem děkuji za odpověď

MW

Dobrý den Aleno, děkuji za tvůj dotaz. Určitě nesouhlasím s tím, že bys měla příjmat 3 g bílkovin na kg tělesné hmotnosti. Zatím z žádných dostupných výzkumů nevyplývá, že naše tělo umí takové množství bílkovin, třebaže rozložených v průběhu dne, využít. Běžně se podle náročnosti u žen uvažuje hodnota 0,8 - 1,2 g na kg TH. Tedy i přesto, že máš vysoký fyzický výdej, bych se na tvém místě držel těchto hodnot.

Zásadní otázkou, kterou si musíš sama zodpovědět, je však to, jaký máš cíl, kam chceš výživu směřovat - sílit, hubnout, mít energii, ... Od toho se pak nastavení stravy, případně doplňků stravy, odvíjí. Nejvíce se manipuluje se sacharidy. 

 

Určitě při takové fyzické zátěži doporučuji dostatečně a pravidelně dodržovat pitný režim a doplňovat vitamíny a minerální látky, třeba v podobě MAXXWIN MULTI VITAL SPECTRUM SPORT komplexu.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Mirka - sobota, 19 červen 2021

Dobrý deň

MW

I Vám Mirko :-)

Jan Rendek - úterý, 1 červen 2021

Zdravím, nevíte náhodou někdo jak zpomalit metabolismus a zrychlit přibírání kil a svalů. Měřím 175 cm, vážím 58 kg, a je mi 17 let. Moje strava je normální 5 jídel denně, a to ještě k tomu 6 měsíců cvičím, avšak navzdory mé obrovské síle nejsou bicáky vidět a můj obvod pasu 67 cm.

MW

Ahoj Honzo. 

 

Metabolizmus máme do jisté míry každý geneticky daný. Dá se oblivnit jen formou potravy a energetickým příjmem / výdejem. Jednoduchá matematika praví - pokud nenabíráš, máš energetický příjem nízký. A když ho zvýšíš - zařadíš více jídel, kalorických jídel, nebo některé doplňky stravy třeba na bázi GAINERŮ či PROTEINŮ, je potřeba správně vybírat.

"Bicáky" nejsou měčítko pro hodnocení postavy a výkonu - zaměř se na komplexní velké svalové partie a jejich rozvoj - tam koneckonců i nejvíce hmoty můžeš nabrat.

Cvič i s ohledem na tvůj věk se středně těžkou až těžkou vahou, technicky správně a kontrolovaně.

 

Ať ti to jde co nejlépe, za MAXXWIN zdraví Petr.

Jirka - úterý, 1 červen 2021

Ahoj. Mám dotaz ohledně cvičení, jestli to k něčemu je. Vážím cca 78 Kg, měřím 188. Moc jsem nikdy neposiloval, nebavilo mě to. Jsem spíš vytrvalec, běhám, 10 km mám cca do 47 minut. Je mi 40. Aktivně fotbal, teď byla pauza. Spíše mám problémy se zkrácenými šlachy. Nedosáhnu rukama nazem při předklonu. Kdybyste mi poradili nějaké cviky? Rozhodl jsem se, že začnu dnes na dětský den vždy ráno V 7, ve 12 a v 18 hodin cvičit. Lehce. 20 kliků, 20 dřepů. Nevím, jestli to má smysl a není to málo. Samozřejmě postupně zvyšovat, ale nechci nikam do stovek. Spíš jen tak pro udržení fyzičky. Jinak běhám, měsíčně těch 60 km průměr, kolo tak 300 měsíčně. Hlavně s rodinou dětma. Jsem spíše šlachovitý. Nechci mít ruce jak stehna, možná jen trochu hrudník abych měl vpředu osvalený, snad to píšu správně. Prosím jen o vyjádření a o radu. Moc fitness to zrovna není :-D Děkuji, Jirka

MW

Jirko ahoj, zdravím tě a děkuji ti za tvůj dotaz. Je to velmi obecně a zeširoka napsáno a skoro ani nevím, odkud začít... 

Takže strukturovaně:

1) Zkrácené šlachy mít můžeš, nicméně se to nedá definovat tím, zda se dotkneš rukama země - hraje v tom roli mnoho faktorů. Tak či tak rozhodně doporučuji pravidelný strečing, o to spíše, máš-l isedavé a jednostranné povolání

2) Začít cvičit (jakkoliv) rozhodně doporučuji, v naší době je to spíše nutnost a měla by to být součást našeho uspěchaného života. Nemusí to být nutně o posilování, ale zároveň doporučuji vybrat tak, aby tě to bavilo a bylo to udržitelné... Kliky i dřepy a celkově cvičení s vlastní vahou dává smysl, jen si to hned zpočátku nezprotiv přesně definovaným počtem a časem. Spíše si na to vyčleň čas a v tom časovém úseku si více zacvič. Pozor také na přetrénování a dostatečnou regeneraci, i když je to "jen" 20 kliků, 3 x denně každý sen může být mnoho.

3) Ruce jako stehna snad nechce nikdo :-) Doporučuji spíše komplexní cvičení na velké partie - nohy, hrudník, záda - využít se k tomu dá skvěle například TATO cvičící guma - "za málo peněz hodně muziky".

 

Ať se ti daří, Jirko, za tým MAXXWIN přeje Petr.

MAXXWIN - Maximal effective nutrition
TOP