FITNESS PORADNA

Profesionální fitness a výživová poradna poskytující podporu pro zákazníky značky MAXXWIN

?


V naší fitness poradně MAXXWIN odpovídá na Vaše dotazy Petr Svačina - aktivní závodník, výživový a sportovní poradce a fitness trenér, účastník mistrovských a pohárových soutěží v kulturistice a klasickém (RAW) silovém trojboji. Stal se několikanásobným mistrem oblastí, vicemistrem a mistrem ČR v kulturistice. Je držitelem řady fitness a výživových kurzů a odborných seminářů. Oblastí fitness a výživy se zabývá již od roku 2000 a poslední roky v této oblasti také pracuje. Věnuje se především komplexnímu přístupu a doporučení správných výživových a fyzických návyků. Velmi rád se s Vámi podělí s ohledem na Vaše zaměření a cíl o své znalosti a zkušenosti.

V naší fitnes poradně odpovídáme zejména na Vaše dotazy k produktům sportovní výživy MAXXWIN. Pokud Vás také něco zajímá a máte zájem položit svůj dotaz, můžete využít naší poradny. Vaše otázka s odpovědí bude zobrazena zde na stránkách MAXXWIN.

Dotazy z naší fitness poradny

Lucie - středa, 15 březen 2023

Dobrý večer , mám na Vás takovou otázku. Cvičím ve fitness posledních 12 let bez komlikací. Odmalička jsem dělala sport atletiku a běh . Pokaždé když si dám poslední dva měsíce nakopávač ,nebo spalovač tuků před každým tréninkem, mám vždy hrozný průjem křeče v břichu. Je mi zima a taková slabá se cítím najednou . Nikdy před tím tyhle komplikace nebyli, a bylo vše v pořádku . Nevím co se to najednou semnou a tělem děje. Zda to třeba tělo už odmítá, po tolika letech užívání. Děkuji za odpověď, Lucka.

MW

Ahoj Lucko, děkuji ti za tvůj dotaz. Těžko takto jasně definovat příčinu a problém, ale může to být mnoho faktorů. Jedním z nich může být jistá souhra náhod a nemusí to vůbec nic znamenat. Může to však ale být nějaká metabolická změna třeba i v návaznosti na věk. Také to může být jednoduše "nová věc", stejně jako se nám kdykoliv může objevit alergie či intolerance. A v neposlední řadě to pak může být i psychosomatické, kdy už nyní "počítáš" s tím, že se toto děje. Doporučil bych ti tedy zkusit jasně vypozorovat, zda je to skutečně po nějakém stimulantu a/nebo spalovači, případně po jakém, jaké složky obsahuje, zkusit jiný produkt / jinou značku a případně postupně vyřazovat či měnit kombinace. A samozřejmě to může být něco zcela jiného, zdánlivě nesouvisejícího - konkrétní období, činnost před / po fyzické aktivitě, atd. 

Každý jsme individuální a těžko v tomto jasně definovat. Dále máš pak samozřejmě možnost konzultace s lékařem a na základě krevních testů zjistit případné alergie či nestandardní hodnoty jednotlivých výsledků.

Za poradnu MAXXWIN tě zdraví Petr.

Jan Slepička - pátek, 10 březen 2023

Dobrý den chci se zeptat začal jsem chodit do posilovny a kamarád který tam chodí již dlouho mi řekl že si mám koupit nějaký protein, kreatin a BCAA. Když jsem si to hledal co a jak tak jsem zjistil že je ještě spoustu druhů a že je spoustu dalších věcí jako gainer citrulin atd... a teď se v tom vůbec nevyznám. Mohl bych poprosit o radu co se tedy koupit vyplatí a co je zbytečné? Popřípadě jak je to s dávkováním a co kdy používat? Děkuji moc za odpověď.

MW

Zdravím Honzo. Díky za tvůj dotaz a skutečně, jak píšeš, je spousta druhů doplňků a vypsat zde všechny možnosti a dávkování je nemožné. Hlavní je určit si okruh toho, co by tě mělo případně zajímat. Jaký je tvůj věk? Jak dlouho a jak často cvičíš, jaké jsou tvé cíle? Jak máš nastavenu stravu? Jaké jsou tvé finanční možnosti? Máš nějaké stravovací limity? Atd, atd. Nelze tedy bohužel tak jednoduše odpovědět. Můžeš se pro tyto účely případně podívat na některý z našich sestavených MAXXWIN balíčků

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Lucie - čtvrtek, 9 březen 2023

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké doplňky stravy si pořídit a jak je užívat. Začala jsem chodit cvičit (posilovna ). Můj cíl je zpevnit celé tělo a zhubnout ještě nějaké to kilo. Děkuji

MW

Lucko ahoj, díky za tvůj dotaz. Tvé cíle jsou obecně žádané snad všemi sportujícími. Abys těchto cílů dosáhla, je potřeba si nastavit odpovídající režim a to jak cvičební, tak stravovací. Měla bys dodržovat vyrovnanou stravu s mírným kalorickým deficitem - toto si můžeš spočítat kalorickými kalkulátory a adekvátně tomu nastavit příjem makroživin - bílkovin, tuků a sacharidů. 

Tvé tréninky by měly být pravidelné a zaměřené zejména na velké svalové partie a komplexní cviky. dodržovat bys měla spíše střednětěžké až lehčí váhy s důrazem na techniku provedení a střední tepovou frekvenci.

Z dolňků stravy je pak možné využít některý ze spalovačů, které pomohou zvýšit bazální metabolismus, výdej energie a případně získávání energie z tukových zásob. Například MAXXWIN THERMAXX FAT BURNER, dále L-CARNITIN MAXX 1000, což jsou chutné malinové tablety a zapomínat bys neměla ani na dostatečnou regeneraci a vitamíny a minerální látky, například MAXXWIN MULTIVITAL CHELATED SPORT

 

Ať se ti daří dosáhnout svých cílu přeje za poradnu MAXXWIN

Petr

Juli - neděle, 5 březen 2023

dobrý den chtěl bych se zeptat jestli na nabírání svalů bude stačit i jen takové to cvičení doma s činkami atd. cvičil jsem doma asi půl roku ale nějak to vidět nešlo potom jsem dva měsíce 4x týdně chodil do posilovny a změny tam už byli ale teď kvůli škole nemám čas na brigády takže si nemám z čeho posilovnu platit. jídlo a ty věci okolo vyřešené mám ale půjde to i s vlastní vahou a činkami ale budu muset přidat váhu a počet opakování nebo bude ta posilovna potřeba ? děkuji

MW

Zdravím Juli, díky za dotaz. Asi se nedá paušálně odpovědět, ale určitě lze dosáhnout výsledků i cvičením doma či někde venku. Samozřejmě jsou v některých případech váhy a činky pro svalový růst a vývoj velmi vhodné, tak bych ti doporučil třeba alespoň jednou týdně, pokud ti to situace dovolí, do posilovny zajít.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Daniel Conner - úterý, 28 únor 2023

Přeji krásný den. Jmenuji se Daniel a potřebuji radu. Rad bych měl větší svaly(takže silový trénink momentálně nepotřebuji) a nevím jak přesně cvičit. Je lepší začínat s menší vahou a postupně ji zvyšovat stejně jako zvyšovat opakování? Nebo právě naopak? A nebo je to úplně jinak? Moc Vám dekuji za radu a přeji dosáhnutí cílů. Daniel

MW

Danieli ahoj a děkuji ti za tvůj dotaz. Nedá se asi jednoduše odpovědět, jak přesně a co je správné. Každý jsme individuální a na každého funguje trochu něco jiného. Obecně se ale dá říci, že silový a objemový trénink jdou tak trochu ruku v ruce. Určitě byses měl zaměřit na vyšší počty opakování a to v některých případech (cvicích a sériích) i do selhání. Zároveň bys však měl být schopen danou partii potrénovat vícekrát, než jen 1 x v týdnu. Zaměřit se na velké svalové partie a základní vícekloubé cviky. 

Nedílnou (ne-li zásadní) součástí je samozřejmě také správná a dostatečná výživa, nutričně bys měl mít pro budování objemu spíše přebytek kalorií. Mohu ti doporučit i náš MAXXWIN balíček OBJEM, který by ti v nabírání svalové hmoty mohl pomoci.

 

Ať se daří přeje za poradnu MAXXWIN Petr.

PEPR - úterý, 28 únor 2023

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat jakožto student VŠ ,pohybuji se ve fitness už několik let a absolvoval jsem také pár kurzů ,avšak žádný trenérský akreditovaný kurz nemám,je možné pro mě jako studenta za peníze připravovat tréninkové plány namíru ,pokud nemám oficiální trenérskou licenci?

MW

Zdravím tě, ahoj. Nevím, zda mi přísluší odpovídat na tvůj dotaz, ale obecně - když budeš mít znalosti a někdo bude ochotný ti za to zaplatit, tak nevidím problém. Samozřejmě bys měl toto dělat oficiálně a (i jako student) to daňově přiznávat. Co se týká trenéřiny, tak v případě podnikání se jedná o vázanou živnost, na kterou musím mít splněný akreditovaný kurz. V případě výživového poradenství je to (bohužel) zatím stále živnost volná, kterou tedy jako podnikající může provozovat "každý". Samozřejmě zůstává na "zákazníkovi", aby si ověřil, zda investuje správně.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jakub - pondělí, 27 únor 2023

Dobrý den. Mám dotaz ohledně tréninku. Kvůli časovému vytížení mohu cvičit jen 2x týdně.Prosím o zhodnocení tohoto tréninkového plánu: 2x týdně - úterý a pátek- Full Body trénink na 60 min. Základní vícekloubové cviky- dřepy,bench press, mrtvý tah + shyby na hrazdě + tlaky na ramena a tricepsové kliky na bradlech a biceps s jednorukou v supersériích proti sobě. Na každý cvik 5 sérií s těžkými vahami. Je to záhul ale dá se to stihnout. Moje otázka je, zda vůbec mohu dosáhnout nějakých výsledků. Všeobecně se považuje za dostatečné procvičení každé partie 2x týdně. Stravu a regeneraci mám zvládnutou. Děkuji za radu.

MW

Ahoj Kubo, díky za tvůj dotaz. Zdá se, že víš, co děláš, jak cvičit. Jak píšeš, obecně se dokonce pro svalový růst doporučuje partii procvičit 2x týdně. Já osobně mám dobré zkušenosti s kombinací cviků v každém fullbody tréninku. Jinými slovy v trénink A mít jiné cviky, než v trénink B. Dále si to můžeš (a taktéž doporučuji) doplnit o těžký vs lehký cvik. V tréninku A budeš mít například důraz na 2 těžké partie a v trénink B tyto zacvičíš lehčeji další 2 velké partie budou těžké. Taktéž a ruku v ruce s tím můžeš v tréninzích kombinovat tlakové a tahové cviky (silové a protahovací). 

Píšeš, že máš zvládnutou regeneraci i stravu, tak jen pro úplnost doplním, že zásadní je samozřejmě dostatečný odpočinek a v případě těžkých komplexních cviků i suplementace - vitamíny, minerální látky, dostatečný příjem bílkovin a aminokyselin obecně. Taktéž i v takovémto módu mohu pro svalový růst doporučit suplementaci kreatinem

Otázkou tedy je, co máš na mysli "dosáhnout nějakých výsledků", ale takto sestavený trénink je jistě dostatečný i pro svalový růst.

Tak tedy za MAXXWIN přeji splněné výsledky!

Pavel D - neděle, 19 únor 2023

Dobrý den. Při odběru krve jsem měl zvýšenou hladinu creatininu. Norma je max 106.. Nejprve jsem měl 116, Teď v kontrolním po třech měsících 112. Tedy malé zvýšení nad normu. Hodnoty jsou v krvi. V moči je vše v pořádku. Creatin monohydrát jsem ale nikdy neužíval, jen o něm uvažoval. Týden před odběrem jsem samozřejmě necvičil a neužíval ani protein. V takovém případě se nasazení Creatinu monohydrátu nedoporučuje vůči ledvinám?? A je třeba šetřit i s proteiny?? Jaký je máte názor? Děkuji za případnou odpověď.

MW

Ahoj Pavle, děkuji ti za tvůj dotaz. Vzhledem k povaze problému si nedovoluji zde kázat nějaká zdravotní doporučení a doporučil bych ti toto konzultovat se svým lékařem. Obecně však pár informací, které bys měl vědět. Kreatinin je zcela běžná odpadní látka kreanitu při jeho přetváření na kreatinfosfát. Pomocí ledvin se této odpadní látky z krve tělo zbavuje a pokud jsou hodnoty vyšší, může to znamenat nějaký (třeba jen akutní) stav nedostatečné činnosti ledvin. Proto se obecně doporučuje dieta prostá na tuky, bílkoviny i sůl a zároveň se doporučuje klidový režim. To vše by mělo mít pozitivní vliv na zmíňenou funkci ledvin a jejich opětovné "nastartování". Tedy ani creatin bych v tuto chvíli do suplementace nezařazoval.

Za poradnu MAXXWIN přeje vše dobré Petr.

Fanda - pátek, 17 únor 2023

Ahoj Ještě prosím dotaz koupil jsem od Maxxwinu balíček na objem u kterého byl suplementační plán který dodržují ale chodím cvičit až po 20 hodině .Je v pořádku že používám před treninkekem a po tréninku tyto nápoje i takto pozdě jestli to není pro tělo nápor nebo ba naopak to potřebuje .Jde mě tedy o to nabrat hmotu .Děkuji za info ahoj

MW

Ahoj Fando a děkuji ti za upřesnění. V případě, že nabíráš objem, je to zcela v pořádku. Nepředpokládám, že hned po tréninku jdeš spát a tak i s ohledem na kvalitu spánku a trávení je to myslím v pořádku. Možná bych si přecejen v takovou pozdní hodinu dal mezi tréninkem a spánkem spíše komplexní sacharidy, například rýži či brambory a po tréninku proteinový drink, než ten sacharidový - ten si nech případně na ráno. Můžeš si ještě pořídit tzv. noční protein MAXXWIN MICELLAR CASEIN, abys předešel nočnímu "lačnění" a případnému katabolismu, o to spíše, pokud v takovou pozdní hodinu máš tréninky objemové a intenzivní.

Pokud byses chtěl ještě na něco doptat, jsem k dispozici.

Zdravím tě za MAXXWIN, Petr

Banderas - úterý, 14 únor 2023

Dobrý den mám dotaz začínám cvičit a chtěl bych radu jestli mohu užívat současně vitaminy omega3 - multivitamin- magnesium- zinek- vitamin D3 děkuji za radu

MW

Ahoj Bandy, zaměřil bych se na přijímané množství, protože většina výše uvedeného bude patrně již v multivitamínu obsažena. Například v MAXXWIN MULTIVITAL CHELATED SPORT je obsaženo celé spektrum vitamínů a minerálních látek.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Fanda - pondělí, 13 únor 2023

Ahoj chtěl bych se zeptat užívám vaše doplňky na objem ale chodím cvičit až cca kolem 20 hodiny tak že po tréninku což je kolem 21 hodiny si dávám drink po cvičení je to vhodně i takto pozdě večer ? Děkuji

MW

Ahoj Fando. Určitě to ničemu nevadí, respektive záleží, čemu říkáš "drink". Jestli je to proteinový nápoj a tvým cílem je držet formu nebo sílit, pak to je v pořádku. Pokud je to nějaký sacharidový nápoj, tak pokud nejsi přímo ektomorf a není tvým cílem naírání hmoty, pak bych s takovým "drinkem" byl opatrný, stejně tak případně "drink" s obsahem stimulantů. 

Klidně blíže specifikuj a rád ti na to odpovím.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Matěj - pondělí, 13 únor 2023

Ahoj, chtěl bych se zeptat ohledně mého progresu jelikož mi přijde že jsem se za posledních 5 měsíců se zvedání váhou nikam neposunul. Myslím si že třeba jídelníček nebo čas spánku mám v pořádku ale i tak se nikam neposouvám.

MW

Ahoj Matěji, zdravím tě a děkuji za napsání, jen... Mi uniká, na co se dotazuješ. Můžeš prosím tě specifikovat? Co je tvým cílem a jak k tomu přistupuješ?

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Matěj - neděle, 29 leden 2023

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Po tréninku lýtek na stroji ve stoje mám vždy trapézy poškozené. Mám na nich nehezké rudé čáry. Mohl byste mi prosím poradit, o co se muze jednat ? Vzdy to zmizí 2 dny po tréninku lýtek a vzdy po lýtkách nekompromisně se opět objeví. Děkuji

MW

Zdravím Matěji, pravděpodobně se bude jednat (soudím i dle vlastní zkušenosti) o obyčejné otlačeníny. Doporučuji tedy třeba kousky molitanu na ramena a problém by měl být vyřešen.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr

Tomáš - úterý, 17 leden 2023

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat na Váš názor ohledně redukce hmotnosti. 5x týdně se věnuji cvičení. 3x týdně dělám silové cvičení (40 min.) + kardio (20 min na air biku). 2 x týdně se pak věnuji pouze kardiu, a to 50 min. na air biku. Stravu si hlídám pomocí kalorických tabulek a snažím se být v co nejvhodnějším deficitu (BMR cca. 2500 kcal, příjem cca. 1900 kcal). Především pak redukuji sacharidy a tuky a navyšuji bílkoviny a vlákninu. Můj dotaz zní, zda je podle vás vhodný tento podíl kardia ve cvičení, aby docházelo k redukci hmotnosti a případně, zda je vhodné navyšovat bílkoviny prostřednictvím proteinových nápojů, protože z běžné stravy nemám dostatečný přísun bílkovin. Děkuji Vám

MW

Zdravím Tome a děkuji ti za tvůj dotaz.

Už z dotazu je patrné, že o tom, co děláš, sis něco zjistil a máš přehled. Takhle, jak to popisuješ, mi to smysl dává. Takže jen doplním pár "rad"... Určitě bych si na air biku hlídal tepovku, protože air bike, jako takový, umí být i dost intenzivní "silový" trénink a v případě aerobního redukčního tréninku doporučuji cyklovat tepovou frekvenci s krátkodobými výkonnostními intervaly - tzv. intervalový trénink, kdy se metabolismus spalování "rozvlní" a má dobíhající tendenci. 

Dlouhodobě bych nedržel energetickou hodnotu pod bazálním metabolismem. Ty bysis měl dopočítat, jaký máš energetický výdej a příjem oproti tomu snížit o cca 10-20%, nikoliv však pod bazání metabolismus, pokud jsem to správně pochopil. Krátkodobě ano, ale není to udržitelné.

Racionální stravu zjevně vyřešenu máš a tedy se skutečně nabíuí v případě, že z ní nedostaneč "potřebné" využít některé doplňky stravy - proteinové obecně ano, případně i produkty podporující termogenní účinky či získávání energie pomocí lipolýzy (získávání energie z tukových zásob).

No a nakonec, a to je asi nejzásadnější, je průběžné hodnocení a "vyhledání" si toho, co tobě nejvíce vyhovuje. Obecné tréninky, výživová doporučení i kalorické tabulky budou většinou fungovat na každého individuálně. V průběhu výše popsaného bys měl pozorovat, jak "to" funguje a jak se cítíš.

 

Držím palce a přeji hodně spálených kalorií.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Martin Petřík - středa, 11 leden 2023

dobrý den jak bych měl jíst když mám netréninkový den. zda hodně bílkovin jako normálně nebo méně a kolik prosím počtu jídel? jedná se o 2 dny neaktivity ve volební komisi týden předtím jsem absolvoval trénink silový a tento týden bude svalový růst tak. Děkuji předem

MW

Zdravím Martine. Bohužel nejsem schopen na toto odpovědět, otázka je hrozně neurčitá a odpověď složitější v kontextu. Měl bys vědět, kolik makronutrientů bys měl přijímat za účelem nabírání hmoty a i v netréninkový den tomu stravu přizpůsobit. Zpravidla méně jednoduchých sacharidů a více bílkovin, ale záleží, zda jsi měl tréninkový den předtím a v jaké intenzitě. Obecně však lze v určitých situacích s nedostatkem času či prostoru využít právě doplňků stravy ve formě proteinů, komplexních sacharidů či aminokyselin (BCAA, EAA).

Je mi líto, ale lépe asi v tuto chvíli bez bližších informací neporadím.

Každopádně se domnívám, že 2 dny obecně v případě, že dlouhodobě držíš nějaký "standard" nehrají příliš velkou roli v konečném důsledku.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Petr - neděle, 8 leden 2023

dobrý den je mi 14 cvičím už asi 5 měsíců no můj dotaz směřuje ohledně proteinů chtěl bych poradit jestli bych ho měl brát nebo počkat. Nabírám dá se říct celkem dobře když sem začal měl jsem 47kg k dnešku mám 55 kg

MW

Zdravím Petře. 

Doplňky stravy obecně nejsou vždy nutné. Jak vyplývá z názvu, doplňují stravu, pokud je to potřeba. Jsi ještě mladý, s cvičením začínáš a úspěšně (a věřím, že i kvalitně) nabíráš. Tedy v tuto chvíli se domnívám, že není nutné pořizovat doplňky stravy, obecně pak možná nějaký multivitamínový komplex, například MAXXWIN MULTIVITAL CHELATED SPORT. Dále bych ti doporučil pročíst si sérii článků na téma doplňků stravy pro děti a dospívající, které máme uvedeny ZDE.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Dan - pátek, 30 prosinec 2022

Dobrý den můžu se zeptat tyka se to svalů a váhy děkuji

MW

Zdravím Dane, no ptej se :-)

 

Pěkný silcvestrovský den přeje MAXXWIN.

Luboš - středa, 7 prosinec 2022

Zdravím, mám dotaz na jeden cvik. Stojíte mírně rozkročený. Jednoručka položená mezi nohama. Jdete do dřepu, chytíte činku jednou rukou, třep nahoru, zdvih činky na biceps, malý švih, zdvih činky na triceps až nad hlavu, ještě stoupnout na špičky a činku vyzvednout úplně nejvíc, co jde. Pak pomalu dolů, činku položit mezi nohy a to samé druhou rukou. Přijde mi to jako naprosto kompletní cvik, Jaký máte na to názor? Předem Děkuji, Luboš

MW

Zdravím Luboši, díky za dotaz. 

Na rovinu se mi zdá, že tento cvik je obdobou nějakého crossfitového cviku, ale v zásadě je to "jen" poskládaný cvik a nejsem si jist, zda slouží k něčemu konkrétnímu, standardně jsem jej nikde v této podobě cvičit neviděl. Dovedu si představit při správném striktním provedení kompenzační efekt cviku a cílené zpevnění (narovnání) všech uvedených partií. Ale zároveň se domnívám, že při procvičení jednotlivých partií zvlášť budeš mít možnost se na jednotlivé partie více zaměřit. Další věcí je trénink motoriky v případě takového komplexního provedení, ale v tom mi cvik přijde příliš "snadný".

Asi zásadní otázkou je, co bys tímto cvikem sledoval.

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jan - pondělí, 7 listopad 2022

ahoj, mám dotaz.. co s kreatinem, který začal hrudkatět a zapáchat ? Dá se i tak konzumovat nebo radši vyhodit ? :D

MW

Zdravím honzo, patrně se ti do něj dostala vlhkost. Selský rozum říká vyhodit. ZDE si můžeš koupit nový ;-) 

 

Fajn den přeje MAXXWIN.

Jiří - sobota, 5 listopad 2022

Dobrý den mohu kombinovat dohromady 45min před tréninkem Nero spalovač a tribulus a creatin HCl a v průběhu tréninku L-carnitine ve vodě jako pití ? Vše od GymBeam.

MW

Ahoj Jirko, bohužel se nejedná o produkty MAXXWIN, tedy nejsem schopen přesně říci, ale v zásadě by to ničemu vadit nemělo. Nicméně kombinovat "silové" a "redukční" doplˇňky mi příliš smysl nedává. Pokud bys chtěl poradit konkrétní produkty pro konkrétní účel, velmi rád ti nějaké produkty MAXXWIN doporučím, případně můžeš využít našich sestavených výhodných balíčků MAXXWIN.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

MAXXWIN - Maximal effective nutrition
TOP