This page is available only in Czech language!

FITNESS PORADNA

Profesionální fitness a výživová poradna poskytující podporu pro zákazníky značky MAXXWIN

?


V naší fitness poradně MAXXWIN odpovídá na Vaše dotazy Petr Svačina - aktivní závodník, výživový a sportovní poradce a fitness trenér, účastník mistrovských a pohárových soutěží v kulturistice a klasickém (RAW) silovém trojboji. Stal se několikanásobným mistrem oblastí, vicemistrem a mistrem ČR v kulturistice. Je držitelem řady fitness a výživových kurzů a odborných seminářů. Oblastí fitness a výživy se zabývá již od roku 2000 a poslední roky v této oblasti také pracuje. Věnuje se především komplexnímu přístupu a doporučení správných výživových a fyzických návyků. Velmi rád se s Vámi podělí s ohledem na Vaše zaměření a cíl o své znalosti a zkušenosti.

V naší fitnes poradně odpovídáme zejména na Vaše dotazy k produktům sportovní výživy MAXXWIN. Pokud Vás také něco zajímá a máte zájem položit svůj dotaz, můžete využít naší poradny. Vaše otázka s odpovědí bude zobrazena zde na stránkách MAXXWIN.

Dotazy z naší fitness poradny

Christian - středa, 6 červenec 2022

Dobrý deň, vážim 60,0kg a meriam 174cm, mám 14 rokov (v septembri 15) a zaobstaral som si 10kg skladaciu činku jednoručku z ktorej možem mať 2 4 6 8 a 10kg. Chcel by som zvačšiť objem či už rúk či ramien či brucho aj hruď, ale vôbec neviem aké cviky alebo kedy cvičiť, kedy oddych. Momentálne mám zasebou týždeň 4kg činky a 70minút tréningu a vidieť že sa svaly na mojom tele menia ale pre istotu sa pýtam. Strašne veľa jem či nezdravé a zdravé, mlieko každý deň minimálne liter, voda to isté. Začal som si dávať aj banán mlieko arašid. maslo a protein každý deň. Chcel by som počuť dajaké rady alebo čo robím zle. Môj cieľ je aspoň 70kg a byť väčší, pretože som strašne tenký. Neviem prečo nepriberám keď sa toľko napchávam. Síce som mal v marci 53kg, ale vyzorovo som vôbec nepribral. Sice som športovec, ale nepríde mi to normálne tak vôbec nepriberať. Čo mám robiť? Predom ďakujem za odpoveď.

MW
... čeká se na odpověď

Míša - úterý, 5 červenec 2022

Dobrý den, před týdnem jsem začala chodit do fitka (předtím jsem cvičila jen doma). Ráda bych zpevnila nohy, hlavně vnitřní stehna, chtěla bych se zeptat, jaké jsou na to nejlepší cviky, popřípadě jestli to vůbec jde a jestli se stehna zvětší nebo zmenší.

MW
... čeká se na odpověď

Martin - sobota, 2 červenec 2022

Dobrý den, začal jsem posilovat. Rano po cvičení si dám protein shake a pak cely den prosedím doma u pc a k žádnému pohybu se přes den nedostanu. Je to Ok, nebo mám cvicit i večer? Cardio nemohu ze zdravotních důvodů (astma)

MW
... čeká se na odpověď

Lukáš - sobota, 2 červenec 2022

Dobrý den, mám dotaz ohledně nabírání svalové hmoty, a celkově přibírání. Je mi 18 let, váha 56 kg, výška 176cm. Jsem ektomorf, nabírání tělesné a svalové hmoty je pro mne velmi obtížné, ale před nedávnem jsem se rozhodl vyjít ze své komfortní zóny, a začít na sobě makat. Našel jsem si něco o stravě, cvicích apod. Mám doma činky (2x jednoruč, 1x velkou činku), takže zatím cvičím doma, do fitka se ještě nepohrnu. Mám plán, cvičím 4x týdně a nevím, jestli to dát 5 dní a pak rest, to musím ještě popřemýšlet. Začal jsem jíst o něco více, nikdy jsem moc ráno nesnídal, buď vůbec nebo jen kafe, teď si dávám ovoce, vločky, jogurt, když něco mamka napeče tak od mamky. Jinak stravu mám výbornou, maminka je šikovná, vaří skvěle a všechno. Ryby, maso, luštěniny, brambory, prostě všechno. Akorát toho asi sním málo, pokud nejsem schopen přibrat. Nebo je to tím, že jsem se nehýbal, až do teď? Nevím, není to podstatné. Takže.. stravu mám nějak podchycenou, zajímalo by mě ještě čím to okořenit, vylepšit, co je zaručeně nutriční bomba. Pak mě zajímá, kdy a kolik používat gainer. Ano koupil jsem si gainer a využívám ho po tréninku, s mlíkem. ale asi začnu míchat s vodou, prý se to rychleji vstřebává a ochutím si to něčím. Další dotaz.. měl bych používat gainer i v rest day? Další dotaz, kreatin.. když jsem ektomorf, měl bych to zařadit do svýho jídelníčku? Jinak nejedu nic kondičního, jen silový cviky, to je si myslím dobré. dávat si více, ale zase kratší série.

MW
... čeká se na odpověď

Barbora - úterý, 7 červen 2022

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně oblasti boků (hip dipu). Bohužel mám v této oblasti velkou asymetrii. Již asi rok cvičím s váhami a rezistetní gumou. Cvičením se však asymetrie ještě více projevila. Na levé straně mam spíše hezky zakulaceny bok a na pravé prohlubeň, zároveň mám na této straně i o 2 cm silnější stehno. Je nějaká možnost/způsob cvičení jak tuto asymetrii odstranit?

MW

Ahoj Báro, pěkně tě zdravím a děkuji za dotaz. Tak v první řadě bych se zaměřil na to, jak tato asymetrie vznikla, zda je to nějaký stereotypní návyk, či tam může hrát roli nějaká vrozená či jinak utvořená disbalance - v takovém případě bych ti doporučil konzultaci s fyzioterapeutem. Následně pak lze volit správná kompenzační cvičení. Takto "od stolu" bohužel neumím lépe poradit. Hledej tedy nejprve příčinu.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jakub - čtvrtek, 2 červen 2022

Dobrý den když vážím 56kg a měřím 170cm jo jsem kluk kdyby něco :D Kolik musím mít denně příjem bílkovin, sacharidů a tuků abych přibral na váze? můj cíl je z 56kg na 70kg. Je to hrůza ty čísla vím :( naštestí mi to kompenzuje výška, takže v reálu nevypadám ani moc hubeně. Za zmínku taky stojí že každý den cvičím doma kolem hodiny a už to dělám skoro 2 roky, ale zatím bez žádné vydatné stravy nýbrž finance nejsou tak.

MW

Zdravím Jakube a díky za tvůj dotaz. Nelze jednoznačně odpovědět, roli v tom hraje mnoho proměnných. Doporučil bych ti někde na internetu pomocí energetického kalkulátoru, který vychází z obecně platného vzorce, vyčíst tvoji kalorickou bilanci. Důležité pak je pocitové vnímání a samozřejmě správný výběr stravy a načasování. Pokud jsi to do teď neřešil, určitě je potřeba s tím začít a zaměřit se na to. Bohužel bez financí to nejde, kvalitní strava a případně doplňky něco stojí, ale je to investice do zdraví a do vitality.

 

Pokud bys propočtem zjistil, že ti energetická bilance nevychází, lze samozřejmě volit vhodné doplňky, zpravidla to bývají proteinové či sacharidové instantní drinky.

 

Držím palce, ať se ti objem vydaří.

 

Za MAXXWIN zdraví Petr.

Tadeáš - úterý, 31 květen 2022

Dobrý den. Na začátek...je mi 15 let, měřím 183 cm, vážím 72kg (na lačno) a chodím do gymu 5x týdně a pokaždé na cca 2 hoďky. Začal jsem posilovat asi před půl rokem a jelikož jsem měl co hubnout, tak jsem šel do "rýsovačky". Teď už jsem vyrýsovanej tak, jak jsem chtěl a proto jsem kalorie dal na 2700 za den (toto je hodnota, při které bych si měl váhu držet...a taky se tak děje). Jenže poslední dny, i když se opravdu najím dostatečně, tak mám třeba za hodinu po jídle zase hlad. Je možné, že se mi zrychlil metabolismus nebo kde může být chyba? Jídla mám rozložené do 5 jídel denně, mám dostatek bílkovin i vlákniny a doteď mi to vyhovovalo, takže netuším v čem je chyba a prosím o radu.

MW

Zdravím Tadeáši a díky za tvůj dotaz. V první řadě gratuluji k úspěchu a výsledku. Ve výše zmíněném obsahu je mnoho proměnných. Začněme tím, že je ti 15 a tvůj metabolismus se bude teď hodně měnit a vyvíjet. Dále je potřeba si říci, že tyto procesy mají nějaký "náběh" a "doběh" a je tak možné, že jsi se v energetickém výdeji "předehnal" a je teď potřeba jej trochu a správně navýšit. To jde ruku v ruce s intenzitou tréninku - 5 x týdně na 2 hodiny je poměrně velká zátěž, která si žáda odpovídající energetický příjem. Nezapomínej také na dostatečnou regeneraci, osobně bych ti doporučil, pokud se v tomto temtpu cítíš dobře a chceš jej držet, spíše 2 + 2 dny tréninku. No a naposledy nezapomínej právě na bohatou a pestrou stravu.

Pokud bys zjistil, že energeticky "nevycházíš" a potřeboval bys třeba kolem tréninků navýšit energetický příjem, doporučuji ti některý z doplňků, jako například MAXXWIN GAINER 35 či MAXXWIN 100% WHEY 80.

Pokud naopak energetický příjem navyšovat nechceš, pak bych ti doporučil vyhledávat nízkoenergetické a objemově sytící potraviny, třeba zeleninu, ale třeba také různé nekalorické konjakové "těstoviny".

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Jana - středa, 25 květen 2022

Dobrý den, prosím o doporučení Gaineru pro vrcholového sportovce (15 let-168cm/68kg, hokej, denní tréninkové jednotky). Gainer vybírám z důvodu doplnění energie. Děkuji.

MW

Dobrý den Jano, děkuji za Váš dotaz, jsem rád, že jste se obrátila právě na naši poradnu. Můžete si přečíst náš clánek DOPLŇKY VÝŽIVY PRO DĚTI, který se přímo na toto téma zaměřuje, respektive obecně na doplňky stravy pro děti a dospívající. Konkrétně pak v 3. díle tohoto článku se pak můžete dočíst přímo o gainerech.

Mám-li to shrnout, jde zejména o to, aby gainer (směs sacharidů a proteinů) neobsahovala pro děti a dospívající "sportovní látky" pro ně nevhodné nebo zbytečné, jako je třeba creatin, arginin či kofein. Dále je také důležité, aby nebyla používána zbytečná barviva a sladidla.

Věřím, že Vám článek odpoví na vše. S pozdravem za MAXXWIN.

Petr

 

 

Jitka - sobota, 21 květen 2022

Dobry den, chtela jsem se zeptat hlavne pro zajimavost na rozdil spalenych kalorii ktere ukazuji po dobu meho cviceni na orbitreku samotny stroj na svem displeji versus me hodinky. Asi chapu ze nejspis ani jedna z hodnot nebude pravdiva a mozna to bude neco mezi tim ale spis by me to zajimalo k cemu se vice priklonit. moje hodinky ukazuji za 45 minut cviceni spaleno 500 kilocal- vyberu si na nich primo variantu cviceni orbitrek, pracuji s moji vahou a vyskou, vekem (175 cm, 72 kg, 30 let) ktere mam nastavene v aplikaci moje zdravi v telefonu a samozrejme mi primo na zapesti meri tepovku (prumer 145 napr pricemz se to pohybuje v rozmezi 119 az 175 , nekdy i jedu formu hiit ) oproti tomu displej primo orbitreku za 45 min cviceni rychle chuze bez zateze ukazuje 250 kilocal - coz je o polovinu mene - oproti hodinkam ale prostroj nezna moji vahu a vysku ani nemeri tepovku (staci mi hodinky), zase ale ukazuje napr uslapnuto 16 km tak k cemu se mam tedy spise priklonit ten rozdil je velky- o pulku - mam verit spis hodinkam (napr skoky pres svihadlo cca tabulkove odpovidajispal.kaloriim za napr 15 min) ktere pracujis tepovou frekvenci a vahou/vyskou nebo spis k nizsi hodnote samotneho pristroje ktery ale krome minut zaznamenava napr. i km (ale zase nepracuje s tepem ani vahou moji) :)

MW

Dobrý den Jitko. Jak jste správně poznačila, asi ani jedna z hodnot nebude zcela přesná, ale pokud strenažer nedisponuje alespoň senzory tepové frekvence (v rukojetích či jinak), pak bych věřil spíše hodinkám, které v dnešní době (uváděno výrobcem) umí poměrně sofistikovaně toto měřit. Každopádně tak či tak doporučuji měřit vždy na jednom zařízení.

Tato měření by měla být spíše orientační a měla by nám spíše demonstrovat tendenci, kterou naše cvičení má. Co se týká vzdálenosti, tak tu můžete odečítat na stroji, ale na rovinu, on Vám vlastně žádnou konkrétní informaci nedává, protože orbitrek není analogie volného pohybu, jako je třeba běh či kolo. Opět je to tedy jen informace "pro srovnání" mezi tréninky.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Tomáš - neděle, 8 květen 2022

Ahoj, prosím Vás o radu. Mám 30 rokov, 190cm a 74kg. Mám chudú postavu a celý život sa moja váha držala pod 70kg. Mám asi rýchly metabolizmus lebo veľa jem a nikdy som nepriberal ale v posledných cca 3 rokoch išla váha na hor a pribral som na 74kg. Problém je v tom, že mi narástlo len brucho, takzvaný "pivný sval". Nevediem nijak extra aktívny život, denne nachodím tak 8-10 tisíc krokov, 1x do mesiaca nejaká turistika. Rozhodol som sa zmeniť to a začať športovať, baví ma behať , dočítal som sa o tom, že ak chcem schudnúť tak je dôležité byť v kalorickom deficite. Neviem či je beh pre mňa vhodný, chcel by som zhodiť brucho a nabrať svaly na celom tele a hlavne zväčšiť kondičku. Rád by som začal pravidelne behať a doma cvičiť s vlastnou váhou a jednoručkami ale pracujem na 4 smeny a neviem ako si vytvoriť pravidelný návyk keďže sa moje voľné dni stále menia. Čo by ste mi poradili? Vopred ďakujem za odpoveď a za váš čas. Tomáš

MW

Ahoj Tomáši, díky za tvůj dotaz. Protože přesně vystihuje obecné dotazy a téma, na které jsem nedávno reagoval v rámci jednoho článku, dovolím si tě na něj odkázat ZDE. Věřím, že zde najdeš vše, nač se dotazuješ.

 

S pozdravem za MAXXWIN, Petr.

Martin - středa, 4 květen 2022

Dobry den, Cvicim doma s vlastni vahou a gumou vyplati se vubec uzivat kreatin pro lepsi rust svalu? Jidelnicek si udrzuji a protein uzivam

MW

Ahoj Martine, děkuji ti za dotaz. Na rovinu si myslím, že kreatin ti v tomto příliš růst svalů nepodpoří, pokud bys trénink neprováděl dostatečně intenzivně a s dostatečnou zátěží. Jinými slovy záleží, jak přesně trénink, třebaže s expandery doma, děláš, jak často a s jakou zátěží - i s expandery se dá poměrně komplexně a plnohodnotně zacvičit v kombinaci například s vlastní vahou.

Pokud byses chtěl doptat, pošli klidně schéma tvého tréninku, rád zodpovím.

Ať se ti daří, za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Honza - čtvrtek, 14 duben 2022

Dobrý den. Snažím se cvičit doma silové tréninky a k tomu běhám. Rád bych se zeptal, jakými cviky zpevnit a formovat střed těla (břicho/boky). Někde jsem se dočetl, že při cvicích na břicho se tato partie naopak rozšiřuje. Hezký zbytek dne, Honza.

MW

Ahoj Honzo, děkuji ti za dotaz. Správným a cíleným cvičením břišních svalů (včetně těch hlubokých) lze skutečně docílit objektivního zúžení (zpevnění), je však potřeba se svaly naučit ovládat a aktivovat ideálně ve statické fázi. Jako základní a nejúčinější se považují dechová cvičení s vědomým aktivováním právě hlubokých svalů. Doporučil bych ti oslovit nějakého seriózního trenéra či fyzioterapeuta. 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Petr - úterý, 12 duben 2022

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jsem ektomorf a snažím se nabrat na váze je mi 35let a vážím 60kg objednal jsem si maxxwin bcaa 4000 strong formula a gainer giant mega mass 4000 který také obsahuje bcaa a tak nevím jestli když budu užívat oba dva suplementy společně nebudu dostávat do těla až moc velkou dávku bcca aminokyselin. Předem děkuji za odpověď Petr

MW

Zdravím Petře, díky za dotaz. 

BCAA jsou vlastně větvené aminokyseliny, ze kterých se (obecně z aminokyselin) skládá bílkovina. Vzájemně se to nevylučuje, ale doporučil bych ti pro nabírání užívat gainer po tréninku a aminokyseliny ráno či v průběhu dne v netréninkový den. Samozřejmě můžeš také využít náš MAXXWIN VÝHODNÝ BALÍČEK OBJEM, který obsahuje ještě další doplňky vhodné pro nabírání objemu a máš to vše pohromadě včetně stručného návodu, jak nejlépe používat.

 

Za poradnu MAXXWIN přeje hodně nabraných svalů Petr.

Venca - úterý, 5 duben 2022

Zdravím mám dotaz v poslední době jsem hodně ubral na váze..můžete mi doporučit nějaký přípravek na nabrání tělesné hmotnosti dekuji

MW

Zdravím Vašku, doporučil bych ti náš VÝHODNÝ BALÍČEK OBJEM, pokud je tvým cílem nabrání hmoty. Je ale samozřejmě potřeba k tomu vyvíjet adekvátní fyzickou aktivitu.

 

Za tým MAXXWIN zdraví Petr.

Roman Leníček - sobota, 2 duben 2022

Dobrý den. Jmenuji se Roman, je mi 30 let a posiluji, abych nebyl obézní. V dnešní době je spousta obézních lidí a já nechci být jako jeden z nich. Otázkou je.. mám 71 kilogramů a výšku 163 cm. Ale chci se prosím zeptat. Slyšel jsem že svaly nerostou donekonečna. To vím. Ale aktuálně mám obvod bicepsu 36cm a vzhledem k tomu kolik měřím,nemůžu mýt bicesps 50. Ale bohužel se nemůžu dočíst kolik můžu mýt Max vzhledem k mé výšce. Ptám se tedy prosím kolik při 163cm můžu dosáhnout ? Děkuji. Já myslím tak 40. Děkuji Za odpověď a omlouvám se za dlouhou zprávu. Roman

MW

Ahoj Romane, děkuji za tvůj dotaz. 

To, že máme omezenou možnost přirozeného svalového rozvoje je zcela jasné a pochopitelné, nicméně není nikde definováno, jak velký obvod paží či jiných svalových partií bychom měli mít. Jednak je to dáno individualitou a somatotypem každého z nás a druhak je také velmi zásadní složení našeho těla, zda je složeno z aktivní hmoty (svalů) nebo neaktivní hmoty (tuků). Jen pro příklad, tebou zmínění obézní lidé jistě mohou mít obvod paže klidně těch 50 cm.

Na tvém místě bych se tedy spíše než na obvod paží zaměřil na celkovou stavbu těla a objektivní pohled. Pokud bys měl pochybnosti o některé z tvých partií, je potřeba se na to pak cvičením a stravou zaměřit, ale vždy je potřeba vnímat celkovou stavbu těla, jako komplex. Existuje pak také definovaný ukazatel stavby těla, tzv. BMI, který je až na určité vyjímky obecně platný a používaný, jako první ukazatel stavby těla. Vypočítává se, jako hmotnost / výška (v metrech) na druhou a u mužů by měla být norma v rozmezí hodnot 20 - 25.

 

Za poradmu MAXXWIN zdraví Petr.

Marek - sobota, 12 březen 2022

Zdravim, rád bych se zeptal jestli nemáte někdo podobnou zkušenost a problém jako já. Popřípadě jeho řešení. Cvičím už průběžně 5 let, nezvadám žádné extra těžké váhy nebo tak. Vždy mi spíše šlo o techniku a posilování mám spíše jako doplněk k bojovým sportům. Asi půl rok zpět jsem se začal potýkat s nepřijemnou bolestí při cvičení horní části prsních svalů, konkrétněji jde o pravou stranu horního svalu spíše ve vnitřní části. Bolest bych popsal ze začátku jako palčivou, postupně přecházející do picitu, že sval má tendeci "vystřelit" nebo prasknout? Zkoušel jsem dohledat možné příčiny... ale většinou jsem dostal odkazy typu "bolí hrudník = náběh infarkt" ... Dbám na správné rozcvičení a techniku cviků. Tak by mě zajímalo, jestli se potýkal někdo s něčím podobným, popřípadě měl nějaké rady. Dost mě to pak omezuje i při cvičení zad, kdy při přitahování činek k tělu a napínání rukou tahá pravý prsní sval.

MW

Zdravím Marku. Díky za tvůj dotaz. Popsaná věc může být skutečně téměř čímkoliv. Jak dlouho toto trvá a jak dlouho trvá zotavení. Je to pravidelné a dá se vypozorovat, kdy přesně se to vrací? Doporučil bych ti navštívit nějakého fyzioterapeuta, bez fyzického vyšetření se bude diagnostikovat velmi těžce.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Kateřina - úterý, 8 březen 2022

Krásný dobrý den, mám takový dotaz, na který pravděpodobně nebude úplně lehké odpovědět. Chtěla bych začít chodit do posilovny, ale absolutně netuším, co se jak dělá, vlastně ani nevím to co mám dělat. Je mi 21 let, měřím 163cm a važím přibližně 75-80 kilogramů (mám fobii z váhy), mým cílem je zhubnout. podlendí dobou jsem doladila jídelníček tak, že se mi daří hubnout i bez cvičení, ale chtěla bych posílit své kardiovaskulární svalstvo a trochu urychlit proces. Zároveň bych nerada dělala jen cardio (jako kdysi, to mi hrozně znechutilo cvičení..), ale u silových cvičení (zvedání činek atd..) se bojím, aby se mi z těch mých faldiček nestalo moc svalů a já nevypadala stejně, ale místo tuku měla svaly. :D A také mám hrozný strach do posilovny chodit, protože se bojím lidí, kteří tam jsou, že mě budou soudit, posmívat se mi,atd... Na osobního trenéra nemám rozpočet..

MW

Ahoj Katko, děkuji za tvůj dotaz. Skutečně není snadné na tak obsáhlé téma jednoznačně, jednoduše a komplexně odpovědět. V první řadě bych ti chtěl doporučit náš článek LADÍME FORMU S MAXXWIN, který je sice psán "novoročně, ale vlastně platí kdykoliv. V první řadě i na základě výše popsaného bych ti doporučil zamyslet se nad tím, co by tě skutečně bavilo, kde byses cítila dobře a u čeho bys vydržela. Pokud je to cvičení ve fitness, pak si budeš muset "zvyknout" na to, že se tam lidé vídají a vidí. Předsudky pozitivní i negativní pak musí jít stranou.

Pokud je tedy z vybraných sportů fitness to, kde byses chtěla realizovat, určitě ti, v rámci možností, musím doporučit pobavit se s někým zkušenějším, případně si zaplatit někoho alespoň na obecné základy cvičení a výživy. Bez toho se můžeš dopustit mnoha nesprávných návyků, které se pak mohou jen těžce odnaučovat a co hůře, nemusí ti to nejen že prospět, ale mohou ti takové návyky i uškodit.

Na posílení kardiovaskulárního systému a fyzické kondice pak může posloužit i leckterý jiný "jednodušší" sport, jako je rekreační cyklistika, turistika či plavání, kde se nebudeš muset případně tolik "vystavovat" a nebudeš se muset učit různé stroje a cviky (pro případné běžce, cyklisty a plavce - tím jsem nechtěl říct, že by tyto sporty byly méně náročné).

No a naposledy si pak dovolím reagovat na ty tvoje "faldičky", které by se snad mohly "přeměnit" na svaly - bohužel (bohudík) se to tak běžně neděje, je to trochu sofistikovanější proces, jak naše tělo funguje a nemusíš mít přehnané obavy z toho, že by z tebe bylo svalnaté monstrum. Zpravidla se fázuje cvičení tak, že se buď redukuje, nebo nabírá. Vzájemně, přeměnou, to příliš dobře nejde.

Pročti si náš výše uvedený článek a doufám, že se ti podaří správně zacílit. 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Vivienne Zelingerová - úterý, 22 únor 2022

Dobry den chtěla bych se zeptat . Jak si mám udělat jídelníček? Začínám cvičit a chtěla bych přibrat hlavně svaly jak na stehnech,zadku,ruce a tak dal. Mám koupit si protein? A cvičit po případě jaké cviky a hlavně ten jídelníček. 15 let a vážím 46 kg výška 166

MW

Ahoj Vivi, díky za dotaz. Obávám se, že na tvůj dotaz není jednoduchá odpověď, která by se sem stručně dala napsat. Pokud jsi se rozhodla začít cvičit a máš nějaký konkrétní cíl, doporučil bych ti (zejména v tvém věku) požádat o radu nějakého ověřeného fitness trenéra, který ti v těchto začátcích pomůže a je to velmi důležité. To, na co se ptáš, je spíše na několikahodinovou diskuzi. 

Je potřeba nastavit správný a vyvážený jídelníček, správnou a dostatečnou pohybovou aktivitu a následní (případně) i nějaké doplňky stravy. To vše s ohledem na tvůj věk, tvé možnosti a tvůj cíl.

Nerad bych ti zde hned doporučoval nějaký produkt, třebaže jsme na MAXXWIN strákách. Je určitě dobré nepřeskakovat a zajistit si potřebné informace a edukaci.

Přeji ti, ať se ti podaří začít správně. Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Martin - úterý, 15 únor 2022

Dobrý den, zakoupil jsem si balíček objem - velká spokojenost, nicméně trápí mne velké tukové zásoby na břiše. Můžu si vedle intenzivního cvičení - cca 4-5x týdně - pomoci i nějakým spalovačem z vaší nabídky? Anebo použít balíček síla + spalovač? Případně co mi doporučíte? Děkuji.

MW

Ahoj Martine, děkuji ti za dotaz. Ono to není úplně tak jednostranné, ale v zásadě buď nabíráš, nebo redukuješ. Pokud sis pořídil balíček objem za účelem nabrání objemu, pak bude spalovač trochu kontraproduktivní. Ty samozřejmě můžeš své tréninky podpořit nějakým spalovačem a skutečně tím můžeš navýšit energetický příjem, ale běžné je to posloupně navazovat. Nvíc je to i otázka tréninku, kdy objemový trénink se liší od toho redukčního. 

Doporučil bych ti tedy zhruba 3 - 4 měsíční fázi objemovou, kdy se snaž maximálně podpořit růst svalů s intenzitou tréninku středně těžkou až těžkou a následně bych zařadil redukční období s důtrazem na vyšší energetický výden a aerobním tréninkem.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

Nela Svachova - čtvrtek, 10 únor 2022

Dobrý den Napište mi prosím jaký cviky mám dělat abych konečně zhubla nohy( stehna pod stehnama a lýtka)byla bych moc ráda kdyby stě mi napsal/a cviky který mám dělat děkuji.

MW

Ahoj Nelo, díky za tvůj dotaz. Bohužel takto jednostranně nejsem schopen odpověďet a ani na to takto jednoduše odpověď není. V první řadě je potřeba si ujasnit, jestli se jedná o neaktivní hmotu (tuky), aktivní hmotu (svaly) nebo také třeba vodu. Na základě toho se pak přistupuje k výživě i ke konkrétnímu cvičení a cvikům. Obecně bych však doporučil, pokud cvičíš či děláš nějaký sport, kde více zapojuješ nohy, zaměřit se spíše na tahové, nikoliv tlakové (silové) cvičení.

 

Za poradnu MAXXWIN zdraví Petr.

MAXXWIN - Maximal effective nutrition
TOP