Košík

Jsou Gainery důležité? 

22. srpen 2017   Petr Mach
Gainer je sacharidovo proteinový doplněk určený pro extrémní nárůst svalové hmoty a síly.

Gainer je sacharidovo proteinový doplněk určený pro extrémní nárůst svalové hmoty a síly. Gainer zvyšuje využitelný energetický potenciál a pomáhá sportovcům dosáhnout lepších výkonů a síly pro budování jejich svalové hmoty. Gainer je nejdůležitější a nejlepší zdroj energie a měl by jej užívat rozhodně každý, kdo to myslí se cvičením vážně.

 

  • Gainer podporuje rychlý nárůst svalové hmoty a síly.
  • Ochraňuje svalovou hmotu a zvyšuje výkonnost.
  • Přispívá ke zvýšení energetických rezerv.

 

Složení gaineru, jak již bylo v úvodu naznačeno, staví na sacharidech a proteinech. Pro správnou funkčnost takového doplňku je třeba vybrat ideální zdroj energie na bázi monosacharidů a polysacharidů. Ano, jak správně tušíte, nejedná se o obyčejný cukr, ale o speciální sacharidy, které zajistí maximální zásobu svalových buněk glykogenem vlivem rovnoměrného uvolňování inzulínu. Druhou velmi důležitou složkou je zdroj kvalitních bílkovin, chcete-li proteinů. Ideálním bílkovinovým zdrojem v gainerech je pak syrovátkový proteinový koncentrát (WPC), který často bývá doplněn vícesložkovým proteinem pro lepší aminokyselinové spektrum. Obsah proteinů v gainerech bývá různý, ale pro potřeby doplnění energie a potřebných látek při růstu svalové hmoty a síly se ukázalo, že ideální obsah proteinu se pohybuje mezi 10-30%. Podstatnou výhodou složení gainerů je kromě proteinů, sacharidů a vitamínů také přidaný kreatin. Přidání kreatinu se přímo nabízí, jelikož se zvyšuje vzájemná účinnost jak kreatinu, tak gaineru, a proto také většina dobrých gainerů na trhu jej obsahuje.

 

 

sportovců nepřikládá patřičnou důležitost užívání gainerů nebo si sami připravují svůj gainer z domácích surovin doplněný například jen o aminokyseliny BCAA, což má za následek nabírání více nevhodného tuku nebo nedostatečný svalový růst či dokonce katabolismus svalů vlivem nedostatečného zdroje energie a důležitých aminokyselin, zejména pokud je gainer užíván jako po tréninkový zdroj energie.  Věřte, že pouze profesionálně namíchaný gainer vám zajistí ideální zdroj energie, proteinů, vitamínů ve správném poměru a s ideálním aminokyselinovým spektrem. Takový gainer nejen ochraňuje svalovou hmotu, ale podporuje její rychlý nárůst, zvyšuje sílu a výkonnost, a to vše bez zbytečného nabírání tuku.

 

Doplňkem na našem trhu splňující tyto náročná kritéria je právě gainer od MaxxWin Nutrition. Nabízí vysokou kvalitu a funkčnost, skvělou chuť umocněnou výběrem z široké nabídky příchutí. Gainery jsou nabízeny s 15% (MAXX GAIN 15) a 35% obsahem bílkoviny (GAINER 35) a navíc jsou některé doplněny kvalitním kreatinem monohydrát.

 Gainery MaxxWin

MAXX GAIN 15 a GAINER 35 se řadí mezi špičkové gainery s perfektním vyvážením živin. Obsahuje unikátní kombinaci mono a polysacharidů, které zajišťují rovnoměrné vylučování inzulínu a tím dochází k maximálnímu ukládání glykogenu do svalových buněk. Použitím vysoce kvalitních bílkovinových zdrojů na bází koncentrátu syrovátkové bílkoviny WPC je zaručená rychlá stravitelnost a maximální využitelnost v organismu. Navíc hydrolyzátem kolagenu a hydrolyzátem pšeničné bílkoviny je dosaženo komplexní pokrytí širokého spektra aminokyselin a dále pak postupné uvolňování peptidicky vázaných aminokyselin do svalů ihned po náročném tréninku. Přidaný kreatin monohydrát slouží jako zdroj energie a svalové síly. Pokud jste měli někdy problém s nabíráním svalové hmoty nebo potíže s jejím udržení MAXX GAIN  je určen přímo pro Vás. Gainery jsou vhodné pro amatérské i vrcholové sportovce. MAXX GAIN neobsahuje aspartam.

 

Gainery MaxxWin jsou dostupné v několika velokostech balení a příchutí.

 

Aminokyselinové spektrum MAXX GAIN

Esenciální aminokyseliny

Isoleucine 7,0g; Leucine 11,4g; Lysine 9,4g; Methionine 2,6g; Phenylalanine 3,5g; Threonine 7,4g; Tryptophan 2,1g; Valine 6,4g

Neesenciální aminokyseliny

Histidine 2,0g; Alanine 5,4g; Arginine 2,8g; Aspartic acid 11,3g; Cysteine 2,9g; Glutamic acid 18,6g; Glycine 2,1g; Proline 6,5g;

Serine 5,4g; Tyrosine 3,5g

Tagy: MAXX GAIN15, GAINER 35, gain, energie, sacharid, protein
Sdílet: